חיסון קורונה, ראש הממשלה נתניהו, ארכיון
צילום: גטי אימג'ס

המאבק בקורונה הסתיים: עכשיו הכול פוליטיקה

מעכשיו כל החלטה שתתקבל, תיבדק בסקרי דעת קהל ובמידת הפופולאריות. כולם יהיו שם בתהליך קבלת ההחלטות, רק לא אנשי הבריאות - שעברו לסוף התור | דעה
ירון דקל, דעה
05 בדצמבר 2020
09:12

ביום רביעי השבוע נפל דבר בישראל. לא סתם אירוע פוליטי זניח. נפל דבר שישפיע על חיינו. על בריאותנו. על המשק והכלכלה. ולא, אין הכוונה לעוד מערכת בחירות, הרביעית תוך שנתיים. נפל דבר בתחום הבריאותי ובמלחמה במגפה. השבוע ביום רביעי, כשהכנסת הנוכחית הצביעה ברוב של 61 קולות על התפזרותה, נפל דבר חשוב, אפילו דרמטי, בתחום בריאות הציבור. הבריאות של כולנו. אפשר לומר שלפני יומיים הסתיים המאבק בקורונה. עכשיו הכל פוליטיקה.

כל צעד שייעשה, כל החלטה שתתקבל, תיבדק בסקרי דעת קהל ובמידת הפופולאריות. כל דיון יוכפף ליועצי התדמית, אנשי הסקרים והיועצים האסטרטגיים. הפרסומאים ואנשי הניו-מדיה והממונים על הפרסום ברשתות החברתיות. כולם-כולם יהיו שם בתהליך קבלת ההחלטות, רק לא אנשי הבריאות. הם, למרבה הצער, עברו מיום רביעי, לסוף התור.

אסטרטגיה פוליטית IN - מדיניות בריאות OUT, אם הייתה כזו בכלל. הממשלה שלנו יוצאת לחופשה ומקבלי ההחלטות יהיה פחות רציונליים, חופשת בחירות אפשר לקרוא לה, ואנחנו - בני הערובה. הפוליטיקה ניצחה השבוע את הנגיף. והוא, כמה חבל, מסרב להיכנע. איפה נמצא את יועץ התדמית שיילחם בו? ושיהיה לנו בהצלחה עם זה.