מסמכים שנחשפו

הפריצה לשירביט: ההאקרים מפרסמים מסמכים נוספים

קבוצת "בלאק שאדו" כתבו בטלגרם: שירביט - הסוף • בין המסמכים פורסם אישור ביטוח רכב לעובד בית הנשיא עם מספר כרטיס האשראי שלו
דנה ירקצי
05 בדצמבר 2020
09:46

קבוצת "בלאק שאדו" פרסמה היום (שבת) מסמכים נוספים מהפריצה לחברת הביטוח שירביט. הקבוצה כתבה בטלגרם לפני כן "שירביט - הסוף". בין המסמכים פורסם התכתבויות אישיות, תעודת נישואין, תמונה של כרטיס אשראי ואישור ביטוח רכב לעובד בית הנשיא עם מספר כרטיס האשראי שלו.

אתמול, שירביט החליטה שלא להיענות לדרישת הכופר. בהודעת החברה נמסר כי "במשא ומתן שנוהל לאורך כל הלילה, הגיעו כל הגורמים המקצועיים למסקנה גורפת כי לטרור הסייבר יש עניין בפגיעה אסטרטגית, ולא עומד מאחוריו מניע כספי כלשהו". 

"בלאק שאדו" פרסמה בקבוצת הטלגרם שלה פרטי חשבון של לקוחות נוספים בחברה, כמו תעודות זהות, רישיונות נהיגה, תלושי משכורת ומסמכים רפואיים. נוסף לכך, פורסמו תמונות של עובדי חברת הביטוח. "שירביט לא העבירה את הכסף עד עכשיו. נראה שדליפה של המידע של מבוטחים ועובדי מדינה לא חשובה עבורם", כתבו ההאקרים.

בניגוד לטענות של שירביט, בהתכתבות עם כאן חדשות טוענים ההאקרים שהמניע שלהם הוא כלכלי: "אם היינו אויב המדינה, היינו מוכרים את המידע לאויבי ישראל. בינתיים לא ניהלנו משא ומתן עם אף גורם מלבד החברה. ניסינו למכור לשירביט, אך הם התנהלו בצורה גרועה". 

לאחר הדלפת הפרטים, פרסמה קבוצת ההאקרים את ההתכבות בינה לבין נציג שירביט. בשיחה אמרו הפצחנים כי "זאת ההזדמנות האחרונה שלכם. הרבה אנשים רוצים את המידע, כולל גורמי מודיעין". נציג חברת הביטוח אמר בשיחה: "אני צריך שתהיה מענטש, אדם של כבוד, תן לי משהו פרקטי שאוכל לבוא איתו למנכ"ל". הפצחן השיב: "אין לנו מילה, כשתהיה מוכן לשלם צור איתנו קשר". 

בליל חמישי הודיעה קבוצת ההאקרים שעומדת מאחורי המתקפה כי הם דורשים מהחברה תשלום של 50 יחידות ביטקוין - כמיליון דולרים. ההאקרים איימו שאם לא יועבר התשלום בתוך יממה, יוכפל הסכום המבוקש, ולאחר שלושה ימים ימכרו או יפיצו את המידע שברשותם. מנכ"ל החברה צביקה ליבושר הודיע היום: "שירביט לא תיכנע לטרור מסוג זה ותפעל בדרכים העומדות לרשותה להגן על לקוחות".