הנשיא טראמפ
צילום: אי-פי

ממשיך לטעון לניצחון: טראמפ בעצרת ראשונה מאז פורסמו תוצאות הבחירות

נשיא ארה"ב דבק בעמדתו כי ניצח בבחירות ואמר כי בקרוב יגיע הנושא לבית המשפט העליון. טראמפ קיים עצרת בג'ורג'יה וטען כי ניצח בבחירות במדינה, אף שהתוצאות של ספירת הקולות שם העלו כי לנשיא הנבחר ביידן היו 12,500 קולות יותר ממנו
נתן גוטמן
06 בדצמבר 2020
04:03

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ דבק בעמדתו כי ניצח בבחירות ואמר כי בקרוב יגיע העניין לבית המשפט העליון בוושינגטון. טראמפ קיים הלילה (ראשון) עצרת המונים בג'ורג'יה, עצרת ראשונה מאז היוודע התוצאות. הוא טען כי ניצח בבחירות במדינה, אף שהתוצאות של ספירת הקולות שם העלו כי לנשיא הנבחר ג'ו ביידן היו 12,500 קולות יותר ממנו.

טראמפ הגיע לג'ורג'יה כדי לתמוך בשני הסנאטורים הרפובליקנים במדינה אשר ניצבים מול סיבוב שני של בחירות בחודש הבא. הנשיא דחק במושל הרפובליקני של המדינה לסרב לקבל את תוצאות הבחירות, על אף ששתי ספירות חוזרות לא מצאו אי סדרים כלשהם. 

אתמול קיבל ביידן באופן רשמי את מספר האלקטורים הדרושים לבחירתו, לאחר שקליפורניה אישרה את תוצאות הבחירות והעניקה לו את 55 האלקטורים שלה. על סמך הספירה, יש כעת לביידן 279 אלקטורים, תשעה אלקטורים יותר מסך האלקטורים הדרושים לניצחון. 

לפני שבוע דיווח אתר החדשות האמריקני "דיילי ביסט" כי טראמפ דן עם יועציו באפשרות שיכריז בשבוע שבו יושבע ג'ו ביידן לנשיא, ואולי אף באותו יום, שישוב ויתמודד על הנשיאות בעוד ארבע שנים. עוד דווח כי בשיחות עם יועציו, החל טראמפ להעלות רעיונות מעשיים לשמירת שליטתו במפלגה הרפובליקנית.

קודם לכן אמר הנשיא טראמפ כי יעזוב את הבית הלבן אם חבר האלקטורים יאשר את בחירתו של ביידן. מדובר בהתבטאות הקרובה ביותר של טראמפ להכרה בניצחונו של ביידן מאז הבחירות בתחילת נובמבר. ביידן צפוי להתמנות רשמית לתפקיד ב-20 בינואר 2021.