ניידת משטרה
צילום: מוטי קרליץ, פלאש 90

יוסף ישראל בן 59 הוא החשוד בגרימת מותה ברשלנות של צעירה בת 24 ברמלה

מעצרו של ישראל הוארך ב-3 ימים. אחותו, בת 52 נעצרה גם היא • מותה של יולי זלוקוביץ': נציג המשטרה גילה בן זוגה החשוד בגרימת מותה ברשלנות תיעד אותה ברגעיה האחרונים ואמר: ״עשיתי את זה כדי ללמד אותה לקח״
איתי שיקמן ודניאל אלעזר
06 בדצמבר 2020
11:50
עודכן ב 15:25

פרסום ראשון: צעירה בת 24 מרמלה נמצאה אתמול מתה בדירה בעיר. לפי החשד היא צרכה מנת יתר של סמים. בן זוגה, יוסף ישראל בן 59, נעצר בחשד לגרימת מותה ברשלנות ואספקת הסם שגרם למותה. בית משפט השלום בראשון לציון האריך הבוקר (ראשון) את מעצרו בשלושה ימים. מעצרה של אחותו בת ה-52 הוארך ביממה. היא חשודה בקשירת קשר לפשע וערערה לבית המשפט המחוזי על ההחלטה. 

עו״ד איתי רוזין המייצג מטעם הסניגוריה הציבורית את ישראל אמר בתום הדיון כי מרשמו מכחיש את הטענות כלפיו. "מדובר באירוע טרגי שבו בני זוג הלכו לישון יחדיו והאישה לא קמה. הגבר הוא שהזעיק את כוחות ההצלה וביצע את ההנחיות שניתנו לו עד הגעתם למקום. הוא נמצא בסערת רגשות גדולה לאחר שאיבד בפתאומיות את בת זוגו. הוא מכחיש את הטענות כלפיו ומשתף פעולה באופן מלא בחקירתו. אנו מצפים שלאחר חזרת תוצאות בדיקות המעבדה גרסתו תואמת והוא ישוחרר״, אמר עו"ד רוזין. 

עו"ד גיל גבאי שמייצג מטעם הסניגוריה הציבורית את אחותו של ישראל החשודה בקשירת קשר לפשע אמר: "החשודה אינה קשורה למותה הטראגי של המנוחה. החשודה ואחיה ניסו לסייע למנוחה כמיטב יכולתם, הם התקשרו למד"א וביצעו פעולות החייאה עד להגעת כוחות ההצלה למקום. לטעמנו לא הוצגו ראיות מספיקות על מנת להשאיר את החשודה במעצר ועל כן הגשנו ערר לבית המשפט המחוזי בעניין".

בתוך כך, בית משפט השלום בתל אביב האריך היום עוד בשלושה ימים את מעצרו של איליה שקון, שנעצר ביום רביעי בחשד לגרימת מותה ברשלנות ואספקת סמים לבת זוגו יולי זולקוביץ' בת ה-18.5. בדיון חשף נציג המשטרה כי שקון תיעד את זולקוביץ' ברגעיה האחרונים והבחין שמצבה לא טוב. לדבריו, שקון אמר מפורשות: ״עשיתי את זה ללמד אותה לקח שלא תעשה את זה בעתיד״.

אביה של זולקוביץ', ריקרדו, אמר טרם הדיון בבית המשפט כי הוא מקווה שיאריכו את מעצרו של שקון על תום ההליכים. "הוא הזניח את הבת שלי ולא שמר עליה.הוא העדיף ללכת לעבודה במקום לקרוא לאמבולנס או למשטרה כדי שיעזרו לה. אם הוא היה עושה את זה היא הייתה חיה".