למה הממשלה מעדיפה לזרוק מיליארדים על הדברים הלא נכונים?

למה הממשלה שלנו כל כך טובה בלזרוק כסף על הציבור, ‫וממש לא משהו בכל מה שקשור ללהניח תשתיות מתאימות כדי שהמשק יוכל לצמוח? הדוח של משרד האוצר מראה ‫כמה מתוכנית הסיוע הכלכלי ‫באמת בוצע בפועל. ‫בכל מה שקשור למענקים לכל אזרח - הממשלה הוציאה 100%, תשעה מיליארד שקל. מצד שני, כשמסתכלים על סעיפים כמו "סיוע לעסקים קטנים להגיע לעולם הדיגיטלי", הממשלה שמה 300 מיליון שקל, זה הכול, וגם מתוך זה ביצעו שליש. למה?
שאול אמסטרדמסקי
06 בדצמבר 2020
18:30

למה הממשלה שלנו כל כך טובה בסתם לזרוק כסף על הציבור וממש לא משהו בכל מה שקשור ללהניח את התשתיות המתאימות בשביל שהמשק יוכל לצמוח בעתיד? למה זה ככה?

אני יודע שזה קצת מוזר להגיד את זה עכשיו כשהתחלואה עולה והממשלה שוקלת אם לחזור אחורנית, אבל חוץ מהעניין הספציפי הזה, אפשר להסכים שבעתיד הנראה לעין כבר רואים את הנקודה שממנה אנחנו מתחילים להתאושש, נכון?

אנחנו צריכים להגיע לרגע הזה, כשניצלנו את הזמן והנחנו את כל התשתיות המתאימות בשביל שהכלכלה תוכל להמריא. אנחנו רוצים להיות שם מוכנים לזינוק הזה למעלה.

‫בדוח של משרד האוצר שמראה כמה מתוכנית הסיוע הכלכלי באמת בוצע בפועל, בכל מה שקשור למענקים כאלה לכל אזרח, מענק פסח, מענק לכל אזרח שבא אחר כך – הממשלה הוציאה 100%. אנחנו מדברים על תשעה מיליארד שקל.

מצד שני, כשאנחנו מסתכלים על סעיפים כמו "סיוע לעסקים קטנים להגיע לעולם הדיגיטלי", הממשלה שמה 300 מיליון שקל, זה הכול, וגם מתוך זה ביצעו רק שליש.

למה? למה זה ככה? גם ביום שנגיע למצב שיש חיסונים והכלכלה יכולה לתפקד, אנחנו לא נחזור אחורנית, לא נחזור בדיוק לנקודה שממנה עזבנו את החיים שלנו לפני הקורונה.

בעולם שאחרי החיסונים מי שיכול הולך לדיגיטל, גם הצרכנים וגם העסקים. היום הזה עוד מעט יגיע, מתישהו בשנה הקרובה, והמטרה שלנו היא להגיע לשם עם כמה שפחות צלקות.

אבל לא. בינתיים הממשלה שמה מיליארדים במענקים שאנחנו לא באמת צריכים ולא מתניעים את הכלכלה לשום מקום, ומפשלת לגמרי בתחום של הנחת התשתיות.

עוד לא מאוחר לעשות את זה, עוד לא מאוחר להשקיע את הכסף הזה במקומות הנכונים. אסור לנו להגיע ליום הזה שבו כל העולם מתחיל להמריא קדימה והכלכלה הישראלית. נשארת תקועה מאחור.