חיסון קורונה חברת פייזר, אילוסטרציה
צילום: רויטרס

פגישה חשאית: מדעני פייזר הציגו את תוצאות החיסון למומחים הישראלים

לקראת הגעת החיסון לקורונה ארצה נפגשו אנשי החברה עם מומחים למחלות זיהומיות, אפדמיולוגים ובכירים במערכת הבריאות שנתבקשו לשמור על דבר הפגישה בסוד
קטי דור
07 בדצמבר 2020
14:04

המרוץ לחיסון: במוצאי שבת התקיימה ישיבה שהוגדרה סודית עם המדענים של חברת פייזר שאליה זומנו גם מומחים למחלות זיהומיות, אפדמיולוגים ובכירים במערכת הבריאות. בישיבה שהתקיימה עם הנציגות המדעית של החברה מחו"ל בהשתתפות נציגי החברה הישראלים, הציגו מדעני החברה בפני המומחים הישראלים את תוצאות ניסוי חיסוני הקורונה כולל טבלאות ונתונים מדוייקים. החברה ביקשה מהנוכחים לשמור על סודיות - גם על קיום הפגישה וגם על תוכנה.

בשיחות בין קופות החולים ומשרד הבריאות הוצב בפני קופות החולים יעד של ארבעה מיליון חיסונים לשני מיליון בני אדם ב-42 ימים, כך פורסם אתמול בחדשות הערב בכאן 11. מנה ראשונה בתוך שלושה שבועות, ומנה שנייה אחרי 21 יום.

קופות החולים מסרו כי הן מסוגלות לחסן בין 100-90 אלף מטופלים ליום. כללית 50-40 אלף, מכבי 25 אלף, מאוחדת עשרת אלפים ולאומית 7,000 מטופלים ביום. בכמה מהקופות יש מחסור באחיות, מכיוון שמבצע החיסונים יתנהל גם במקביל למבצע חיסוני השפעת.

בשישי בערב אמר המשנה למנכ"ל המרכז הרפואי שיבא בתל השומר, פרופ' ארנון אפק כי הוא "נוטה לחשוב שתהיה בעיה לשכנע את הציבור להתחסן". בחמישי הודיע משרד הבריאות כי שילש את כמות החיסונים שירכוש מחברת מודרנה, ויקנה כמות שתספיק לשלושה מיליון אזרחים.