מנת חיסון נגד קורונה
צילום: אי-פי

החיסונים הראשונים בדרך: 110 אלף חיסוני קורונה של פייזר יגיעו לישראל ביום חמישי

בכירים במערכת הבריאות מעריכים: הסגר השלישי יהיה גם האחרון. לדבריהם, כבר במהלכו יתחיל מבצע החיסונים, כך שמרבית האוכלוסייה בסיכון כבר תהיה מחוסנת לכשתחול עלייה מחודשת בתחלואה • בשבוע שעבר הציגו מדענים מפייזר נתונים ממחקרם לחברי ועדת חיסוני הקורונה, שהתרשמו לטובה
קטי דור ושרון עידן
07 בדצמבר 2020
23:21

משלוח ראשון של של 110 אלף מנות חיסון לקורונה מחברת פייזר צפוי להגיע לישראל ביום חמישי. בתוך כך, בכירים במערכת הבריאות אמרו היום (שני) כי הסגר השלישי המדובר יהיה גם האחרון, זאת על רקע הדיונים בקבינט הקורונה על החמרת ההגבלות. לדבריהם, כבר במהלך הסגר, שייארך בין שלושה לארבעה שבועות, יתחיל מבצע החיסונים, ובתום הסגר מקדם ההדבקה יהיה נמוך מאוד.

עוד הוסיפו אותם בכירים במערכת הבריאות כי כעבור כמה חודשים ההדבקה אומנם תתפשט מחדש, אך מרבית האוכלוסייה בסיכון כבר תהיה מחוסנת. כמו כן, הבכירים צופים שהלחץ מפני קריסת בתי החולים ירד אף הוא, ובגלל כל אלה, בהנחה שמבצע החיסונים יעבוד כמתוכנן - סגר לא יעלה יותר על הפרק.

בפגישה שנערכה בשבת האחרונה, הציגו מדעני חברת פייזר לחברי ועדת חיסוני הקורונה נתונים ממחקריהם אודות כמה נסיינים קיבלו חיסון אמיתי וכמה קיבלו פלצבו. מפגישתם עולה כי חברי הוועדה הישראלית התרשמו לטובה מהיעילות ומהבטיחות של החיסון.

בנתב"ג נערכים להגעה הצפויה של החיסונים הראשונים ביום חמישי, אך המועד עלול לזוז ביממה או שתיים. החיסונים יגיעו מארצות הברית במטוסי בואינג 777 של יונייטד איירליינס שיעברו הסבה מיוחדת לכך. במטוסים המובילים יותקנו פלטות קרח מיוחדות המייצרות טמפרטורה של 70- מעלות. החל משבוע הבא, לשינוע צפוייה להצטרף גם חברת התעופה הלאומית להטסת מטענים בישראל (ק.א.ל).