איך נלחמים בקורונה? מוציאים מהשקע ומחזירים

המומחים שמינתה הממשלה הציגו שורת צעדים כדי לטפל בתחלואה ביציאה מהסגר • מה נעשה עם זה? אנחנו לא יודעים כי הממשלה לא מדווחת • הגיע הזמן שיציגו בצורה שקופה מה הצעדים שננקטו כדי למנוע סגר נוסף – ואז אפשר יהיה לדבר עליו
שאול אמסטרדמסקי, דעה
07 בדצמבר 2020
21:44

הממשלה היא קצת כמו הטכנאי הזה שאתם מתקשרים אליו כשנופל לכם האינטרנט, ובסוף כל מה שיש לו להגיד זה: טוב, תוציאו את הראוטר מהשקע, תחכו 30 שניות ואז תחזירו. אז זה פחות או יותר מה שהממשלה עושה. שום דבר לא הולך אז היא מוציאה את כל המשק מהשקע, מחכה שבועיים–שלושה ואז מנסה להחזיר.

זה הכי טוב שיש לכם? פורום המומחים של קבינט הקורונה שאתם בעצמכם מיניתם, פרופסור רן בליצר ואחרים, המליצו על עשרה דברים שונים שצריך לעשות לפני שמחמירים סגר נוסף, בשביל למנוע את ההוצאה הזו מהשקע. חובת בדיקות למורות, לאנשי צוות חינוכי, לפני הפעלת מערכת החינוך. זה קורה? זה לא קורה.

בדיקות המוניות במוקדי תחלואה. זיהיתם שאיפשהו יש התפרצות? תבדקו את כולם. זה קורה? זה לא קורה. לבדוק אם מערך קטיעת שרשראות ההדבקה עובד או לא, מה המדדים לאם זה עובד או לא? כמה הדבקות אתם מצליחים למנוע? שלושה חודשים מהיום שהוא התחיל לעבוד, וזה עדיין לא ברור. אנחנו פשוט לא יודעים מה מזה קורה ומה מזה לא קורה כי אתם לא מדווחים לנו.

מה אנחנו מקבלים במקום זה? אנחנו מקבלים את ראש הממשלה עולה על הפודיום בשמונה בערב ואומר: "אזרחי ישראל, אלה זמנים קשים ואנחנו נדרשים לצעדים קשים "ובסוף אני גם אתן לכם פיצוי כלכלי". חלאס עם זה.

הינה מה שאני מציע במקום. אדוני ראש הממשלה, ממשלה נכבדה, כל יום בחמש וחצי אתם תיתנו דיווח לנו. דיווח ארוך, שקוף, מפורט על מה עשיתם מכל אחד מהדברים האלה, מה עשיתם בפועל, עם מדדים ברורים, בשביל למנוע את החמרת הסגר. אחרי שנראה בעיניים את כל זה בצורה ברורה ושקופה ונראה שאתם באמת מתאמצים, אז, אם זה לא יעבוד, אז יהיה מקום לדבר על החמרה נוספת של הסגר.