בסיס
צילום: גילי יערי, פלאש 90

בשל גניבת עשרות נשקים מבסיס בצפון: קידום מפקד החטיבה יעוכב, סגנו יודח מתפקידו

בעקבות האירוע, שהתרחש לפני כמה חודשים, הוחלט על עונשים חמורים נגד שורה של קצינים בכירים. "באירוע באים לידי ביטוי חוסר אחריות וחוסר מקצועיות בסיסי שהתבטאו בפערי ידע בנוגע לפקודות הצבא", קבע הרמטכ"ל
רועי שרון
08 בדצמבר 2020
19:00

הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי קבע היום (שלישי) עונשים חמורים נגד שורה של קצינים בכירים בעקבות גניבת עשרות כלי נשק מבסיס צה"ל בצפון הארץ לפני כמה חודשים. לאחר הצגת ממצאי תחקור האירוע לרמטכ"ל, החליט כוכבי, בהמלצת מפקד פיקוד הצפון אלוף אמיר ברעם, כי קידומו בדרגה של מפקד החטיבה, קצין בדרגת אלוף-משנה, יעוכב עד לקיץ 2024. סגן מפקד החטיבה, קצין בדרגת סגן-אלוף, יתקיים הליך הדחה מתפקידו.

עוד הוחלט כי נגד קצין הלוגיסטיקה החטיבתי היוצא, קצין בדרגת רב-סרן, יתקיים הליך הדחה מתפקידו הנוכחי והוא לא יקודם לתפקיד בכיר בחיל הלוגיסטיקה עד לקיץ 2022. גם ביחס לקצין האבטחה החטיבתי, קצין בדרגת סרן ונגד הלוגיסטיקה במערך ההגמ"ר, נגד בדרגת רס"ר, יתקיים הליך הדחה מתפקידם.

הרמטכ"ל ציין כי "באירוע באים לידי ביטוי חוסר אחריות וחוסר מקצועיות בסיסי שהתבטאו בפערי ידע בנוגע לפקודות הצבא, חוסר דייקנות באופן המימוש של ההנחיות, היעדר גישה מבצעית ביחס לשמירה על אמל"ח ופערים באחריות האישית.

עוד צוין בהודעת דובר צה"ל כי במישור הפלילי עדיין מתנהלת חקירה משותפת של המשטרה הצבאית החוקרת ומשטרת ישראל. 

תגיות:
צה"ל