ליאל קייזר

נגיף חכם בלילה: מה בדיוק הרעיון מאחורי הסגר הלילי?

כנראה שהקורונה יוצאת מהמחבוא כשיורד החושך, אחרת אין איך להסביר את הסגר הלילי שאמור היה להיכנס לתוקף מחר. אז מה המטרה? אולי לעצבן את כולנו במידה שווה
ליאל קייזר, דעה
08 בדצמבר 2020
19:32

תשעה חודשים אחרי שהקורונה פרצה לחיים שלנו, שרי הממשלה בישראל עלו על משהו שטובי מדענים בכל העולם לא הצליחו לפצח. מסתבר שהקורונה מפחדת מאור יום ויוצאת להסתובב בלילה כדי לקצור חולים חדשים. זה הדבר היחיד שיכול להסביר את הצעד התמוה הזה שקיבנט הקורונה החליט עליו אתמול, לסגור את כולנו בסגר לילי בבתים.

בכנות, מאז ששמעתי על ההחלטה הזאת אתמול אני מנסה לשבור את הראש ולהבין מה ההיגיון, מה התכלית של הצעד הזה. את המסעדות סגרתם, את בתי הקולנוע סגרתם לפני חודשים ולא פתחתם, את התיאטרון כנ"ל. זה לא שבאמת יש לנו לאן לצאת בלילה בחודשים האחרונים. ואם מה שמפריע לכם זה המפגשים האלה שאנחנו עושים עם חברים שלנו, אז בואו, אנחנו יכולים ללכת לפגוש חברים ב-17:00 או ב-16:00 או לעשות מסיבת פיג'מות ולהישאר אצלם כל הלילה.

 אלה מאיתנו שבכל זאת ירצו לציית לכל הכללים וההנחיות עדיין יוכלו ללכת להסתובב בקניון בשעות הבוקר, ולפגוש שם את כל עם ישראל. כי הקבינט החליט לפתוח את המסחר כולו במקביל לעוצר הלילי הזה.

עכשיו, אם זו הייתי רק אני שלא מבינה את הצעד הזה, נשבעת שהייתי נסגרת בכל השעות האלה של הסגר הלילי. שוברת את הראש ביני לבין עצמי ומנסה להבין מה הסיפור כאן. אבל האמת היא שמשעות הבוקר היום אני מנסה למצוא אפילו מומחה בריאותי אחד שיסביר מה טוב בעוצר הלילי, ואיך הוא אמור לעצור את התחלואה ומה לעשות, לא מצאתי אחד כזה.

אפילו השרים שישבו אתמול בקבינט הקורונה דיברו אחד אחרי השני שלא ממש ברור להם מה טוב בעוצר לילי. ואז עשו את המהלך המתבקש והצביעו בעדו. אז לא נעים להגיד, שרים יקרים, אבל נראה שגם הפעם החלטתם פשוט ללכת על הפתרון הקל ולא על זה שיעצור כאן את התחלואה. למה להסתבך עם איזו עיר אדומה או עם איזה מגזר ספציפי? אם המטרה של הצעד הזה הייתה לעצבן את כולנו במידה שווה, אז כל הכבוד לכם, הצלחתם. בשלב הזה נראה שההצלחה הולכת להיות אפילו יותר גדולה כי אני מבטיחה שכולנו נתעצבן בצורה שווה כשתדרדרו אותנו לסגר שלישי.