מטוס החיסונים בנתב"ג

החיסונים הראשונים לקורונה נחתו בישראל

נתניהו: הסוף נראה לעין, מתכוון להיות הראשון שמתחסן במדינה • מדובר במספר קטן של חיסונים שנועד גם לתרגול הצוותים בשרשרת פירוק והפצת החיסונים בטמפרטורה נמוכה
שרון עידן
09 בדצמבר 2020
09:10
עודכן ב 09:36

המטוס הראשון עם משלוח החיסונים של חברת פייזר נגד נגיף הקורונה נחת היום (רביעי) בנמל התעופה בן גוריון. ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר כי "אני מכהן לא מעט שנים כראש הממשלה. זה אחד הרגעים המרגשים ביותר עליו עבדתי חודשים ארוכים עם משרד הבריאות כדי להביא מזור ופתרון למגפת הקורונה. הוא הוסיף כי "אני מאמין בחיסון הזה ורוצה שאזרחי ישראל יתחסנו. אני אהיה הראשון שמתחסן - אנחנו רואים את הסוף".

צפו בדברי נתניהו

שר הבריאות יולי אדלשטיין מסר כי "אנו רואים את החיסונים הראשונים והם הגיעו. רבים עשו מאמץ כדי שזה יקרה. המבצע הזה לא מסתיים אלא רק מתחיל". אדלשטיין הוסיף כי "המשימה היא אחת החשובות ביותר בהם ניצבת המדינה בשנים האחרונות. אפקח על המבצע בקרוב וכולם יוכלו לקבל חיסונים ורואים את קו הסיום".

אתמול, נמשכה ההיערכות בישראל לקבלת החיסונים הראשונים לקורונה, כשמשרד הבריאות הנחה את קופות החולים להיערך לתחילת חיסון האוכלוסייה ביום ראשון, 20 בדצמבר. בתי החולים צפויים להתחיל לחסן את עובדיהם עוד קודם לכן.

בחדשות הערב פורסם כי עד סוף השבוע יגיעו לישראל כחצי מיליון מנות חיסון. מחר יגיעו 1,000 מנות, בעיקר כדי לתרגל את שרשרת האספקה בקירור, 110 אלף מנות צפויות לנחות ביום חמישי בנמל התעופה בן גוריון, וביום שישי תגיע טיסה מיוחדת נוספת ובה עוד כ-400 אלף מנות. בשבוע הבא צפויות להגיע עוד שלוש טיסות של חברות אמריקניות ואחת ישראלית, שיטיסו יותר ממיליון מנות חיסון לישראל.