רונה קינן

בחירות העורכים - כאן 88 | 8.12.2020

עדכון אחרון - 8.12.2020
מערכת כאן
09 בדצמבר 2020
16:55

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

ישי ברגר - המסכה

כבר שנים שישי ברגר הוא אחד מעמודי התווך של הPאנק בישראל. אתם אולי מכירים אותו בתור הגיטריסט של Useless ID, והסולן והמנהיג של ההרכבים "בוא לבר" ו-"טברנק". עכשיו, לראשונה אחרי קריירה של למעלה מעשרים שנה, הוא מוציא שיר סולו ראשון. "המסכה" הוא שיר הסתכלות עצמית של ברגר על המקום שלו בעולם ואולי גם הצהרה על המקום שהוא מכוון אליו באלבום הראשון שישא את שמו: כתיבה אישית יותר, דחקאית פחות, בקול רך ובהפקה (של רועי דותן) שנותנת מקום גם לפסנתר, לכינורות ולגיטרה האקוסטית, לצד הדיסטורשנים המוכרים והמתבקשים. "המסיכה לאט יורדת" הוא שר בסוף השיר, ומשמח מאוד ומסקרן לגלות את הפנים האמיתיות שמתחתיה.

רונה קינן – 4AM

פעם כשהיינו קטנים ורונה קינן פרצה לחיינו בתחילת שנות ה-2000 היא בכלל רצתה לעשות את זה באנגלית. אבל יזהר אשדות שהפיק את אלבום הבכורה שלה התעקש ורונה "נכנעה" לשפה העברית (עוד בנושא תוכלו למצוא בפרק אודות "מבול" בהסכת "שיר אחד"). השנה היא חזרה לאנגלית וסגרה מעגל עם אשדות. השניים הפיקו יחד את אלבומה החדש Light Sleeper, אלבום מלא ראשון באנגלית שגם מציג צד מוזיקלי מעט שונה של רונה. עם צאת הסינגל 4AM, רונה הרחיבה וכתבה "רציתי ליצור שפה חדשה ודמות חדשה שדרכה אני יכולה לספר סיפור חדש -ישן . הלכתי אחורה, גם אל זכרונות מגיל ההתבגרות שלי אבל גם אל המוזיקה שהקשבתי לה אז. חיפשתי אנרגיה גולמית, לא מלוטשת". ובכן היא מצאה אותה.

Aaron Taos feat. spill tab - Loneliness Pt. II  

בשנת 2018, אהרון טאוס שחרר את הסינגל Loneliness, שיר שעוסק בניצחון שלו על הבדידות והדיכאון “הרומנטי”. הוא כתב אותו, לדבריו, בתקופה שבה הרגיש מדוכא מהכיוון של הקריירה המוזיקלית שלו, אך חברה שלו היתה שם לתמוך בו. היא היתה הדבר היחיד שעודד אותו ויעודד אותו, לא משנה מה יקרה לו בחייו המקצועיים. כעת, שנתיים אחרי, הוא משחרר גרסה מחודשת לאותו השיר, הפעם בשיתוף פעולה עם הצמד spill tab (קלייר צ’יצ’ה ודיוויד מרינלי). המילים שונו מעט וההפקה נשארה פחות או יותר זהה, אך השילוב הזה בין אהרון ל-spill tab מפיח חיים חדשים בשיר.

Ayron Jones - Take Me Away

איירון ג'ונס גדל בסיאטל וידע צרות כל חייו, כולל נטישה מצד אמו ששיקרה לו. סיאטל היא אחת מערי המוזיקה החשובות של ארה"ב -  עיר הולדתו של ג'ימי הנדריקס, עיר הגראנג' הבינלאומית -  כל אלו ועוד הפכו אותה לחממה ולא מפתיע שהנער ג'ונס מצא פורקן לתסכול ולכאב במוזיקה ובדיסטורשנים. לדבריו של איירון הוא שר את השיר Take Me Away מנקודת מבטו של ילד בסיאטל, שם גדל. הוא  מייחל בשיר לשלוות נפש ומזור לבדידות. איירון מוסיף שמבחינתו, רוקנרול הוא שם נרדף לגאווה איתנה ורוח חיים עקשנית ולכן, הוא לעולם לא ימות.

פרוטוקול בחירות העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

למדור בחירות העורכים