נתניהו בנחיתה בנתב"ג של החיסונים הראשונים

נתניהו: החיסונים הראשונים יינתנו ב-27 בדצמבר

רה"מ הוסיף כי המדינה ערוכה לחסן 60 אלף אזרחים ביום. שר הבריאות אדלשטיין הוסיף: "כל אזרח שיתחסן יקבל דרכון ירוק שייאפשר מעבר חופשי" • מסתמן כי בתי החולים יחלו לחסן צוותים רפואיים כבר בשבוע הבא
עמיחי שטיין
09 בדצמבר 2020
20:36

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע הערב (רביעי) כי החיסונים הראשונים לקורונה בישראל יינתנו ב-27 בדצמבר. נתניהו הוסיף כי המדינה ערוכה לחסן 60 אלף אזרחים ביום. "ביקשתי להיות המתחסן הראשון", אמר נתניהו, והוסיף בעניין ההגבלות הצפויות בחג החנוכה: "ייתכן שנצטרך להדק כמה מהמגבלות בימים הקרובים".

שר הבריאות יולי אדלשטיין אמר לפני דברי נתניהו כי "מי שיתחסנו יקבלו תעודת מחוסן, כך שיוכלו להסתובב בצורה חופשית". לדבריו, "רק כך נוכל להחזיר את המשק לפעילות כלכלית. אנשי המקצוע קובעים את התעדופים ותהיה שקיפות מלאה. עד שהחיסונים יגיעו, אנחנו צריכים לעבור את חנוכה. אל תתקהלו, שמרו על ההנחיות".

בתוך כך, בחדשות הערב בכאן 11 פורסם היום כי מסתמן שבתי החולים יתחילו לחסן את הצוותים הרפואיים בשבוע הבא. בבית החולים איכילוב לוחצים על חברת טבע לקבל את החיסונים כבר מחר, כדי להתחיל לחסן את הצוותים ללא אישור ה-FDA או אישור משרד הבריאות, לפי סעיף 29ג בחוק שמאפשר זאת.

ישיבת הממשלה שהייתה אמורה לאשר היום הגבלות לחנוכה - נדחתה למחר, ערב החג. אחרי שאתמול בוטל הסגר הלילי שאמור היה להיכנס היום לתוקף - משרד הבריאות ימליץ בישיבה לממשלה לאסור על אזרחים להתארח בבתים שבהם אינם מתגוררים החל מ-17:30 ועד שתים עשרה בלילה במהלך החנוכה, וכן על סגירת עסקים בשעות אלו. כמו כן, השרים יתבקשו לאשר קנס של 500 שקלים למי שיפר את ההנחיות.