גדעון סער בכנסת
יונתן זינדל, פלאש 90

שוסטר על פרישת סער: יש אפשרויות פוליטיות חדשות

שר החקלאות הוסיף: אנחנו בבירור הולכים לבחירות. נרצה מנתניהו התחייבויות • מירב כהן תקפה את חברי סיעת דרך ארץ בעקבות ההודעה על הצטרפותם לגדעון סער: "הקולות שהם נבחרו בהם - לא היו מיועדים לסער" • האוזר: אנחנו זכינו במקומנו בכנסת • ח"כ גינזבורג לכאן רשת ב: לא חושש מהסקרים יש עוד זמן רב עד הבחירות
בחצי היום
10 בדצמבר 2020
08:06
עודכן ב 13:46

שר החקלאות אלון שוסטר מכחול לבן התייחס היום (חמישי) למפרץ בימין אחרי פרישתו של גדעון סער מהליכוד. בריאיון לליאת רגב בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב אמר כי "יש אפשרויות פוליטיות חדשות שכוללות בין היתר גם את גדעון סער. הכניסה שלו כשחקן עצמאי יכולה לשנות את התיקו במערכת הפוליטית". 

האזינו לריאיון עם אלון שוסטר

הוא התייחס למשבר הפוליטי וטען: "אנחנו בבירור הולכים לבחירות. ברגע שאין תקציב, אין מינויים והממשלה לא מתפקדת אנחנו צועדים לשם. כדי שנוכל לחשוב שיש שינוי בהתנהלות נתניהו נצטרך לקבל הצהרות מרחיקות לכת. אנחנו רוצים הבטחה מפורשת ומקובעת לתקציב 2021 מיידי". 

האזינו להסכת "עוד יום"

השרה מירב כהן מכחול לבן תקפה מוקדם יותר את חברי סיעת דרך ארץ צביקה האוזר ויועז הנדל, בעקבות הודעתם אתמול כי יצטרפו לגדעון סער בבחירות הקרובות. בריאיון לתוכנית דקלוינסון בכאן רשת ב אמרה כהן כי "ראוי שהנדל והאוזר יתפטרו מתפקידיהם. הקולות שהם נבחרו בהם - לא קולות שהיו מיועדים לגדעון סער".

האזינו לריאיון עם מירב כהן בכאן רשת ב

בתגובה לדברים אמר ח"כ האוזר בריאיון לדקלוינסון: "שוחחנו עם בני גנץ. אם הוא ידרוש זאת - נכבד". לצד זאת, האוזר הדגיש כי מדובר בהתפטרות מהממשלה, וכי בכל מקרה אין בכוונתם להתפטר מהכנסת: "זכינו במקומנו בכנסת כדין. דרך ארץ היא סיעה נפרדת מכחול לבן".

עוד אמר האוזר על התמיכה בגדעון סער: "לפני שנתיים הגעתי למסקנה שהליכוד איבד את דרכו, שמי שמנהיג את הליכוד מוריד את ישראל מהקו הישר. אני נגד בחירות, אבל אני לא מוכן להמשיך את השקר הזה כשהמדינה לא מתפקדת".

האזינו לריאיון עם צביקה האוזר בכאן רשת ב

בד בבד, הנתק בין הליכוד לכחול לבן נמשך, על אף שלשתי המפלגות יש אינטרס למנוע את הבחירות בעקבות הודעתו של גדעון סער על הקמת מפלגה חדשה. כך פורסם היום בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. זאת, למרות השמועות אתמול שכביכול חודשו המגעים.

יושב ראש סיעת כחול לבן, איתן גינזבורג, אמר הבוקר לרן בנימיני בתוכנית "הבוקר הזה" כי הוא אינו חושש מהסקרים הלא מחמיאים המנבאים מפלה למפלגתו שכן יש עוד זמן רב עד הבחירות. לשאלה אם כחול לבן תחבור לגדעון סער השיב גינזבורג: "בפוליטיקה הכול יכול לקרות אבל זו שאלה אינה מעשית כעת. מועמד המפלגה לראשות הממשלה הוא בני גנץ". 

סקר כאן חדשות: לנתניהו אין 61 מנדטים להרכבת ממשלה בלי גדעון סער

בנוסף, בכחול לבן הודו בשיחות סגורות שחוק השוויון שעבר אתמול בכנסת בקריאה טרומית לא יוכל לסיים את חקיקתו בכנסת ולעבור בקריאה שנייה ושלישית. זאת, בשל הזמן הקצר שנותר עד לפיזור הכנסת ולאור הדרך הארוכה שעליו לעבור כדי לסיים את הליך החקיקה. לדברי הגורמים בכחול לבן, המטרה הייתה הצהרתית – להעביר את החוק בקריאה טרומית ולזכות בהישג תודעתי, גם אם החוק עצמו לא יכול לעבור בשלוש קריאות.

בסקר כאן חדשות שפורסם אתמול, עולה כי לראש הממשלה בנימין נתניהו אין 61 מנדטים להרכבת ממשלה בלי גדעון סער, לו הבחירות היו מתקיימות כעת. לפי הסקר, הליכוד בראשות נתניהו נשארת המפלגה הגדולה אך מאבדת מכוחה ביחס לתוצאות סקר כאן חדשות הקודם (31), ומקבלת 25 מנדטים. מפלגת ימין בראשותו של גדעון סער מקבלת 18 מנדטים. 

תגיות:
כחול לבן