שוטר, אילוסטרציה
צילום: דוברות המשטרה

הורים לנערה מירושלים שנישאה לבן 22 – נעצרו

אמה של בת ה-14 שוחררה למעצר בית • בימים האחרונים נערכה שיחת אזהרה להורים ומאמצים לאתר את מקום החתונה • בני הזוג טרם אותרו
ורד פלמן
10 בדצמבר 2020
12:32

המשטרה עצרה את הוריה של נערה בת 14 וחצי מירושלים, לאחר שנודע כי חותנה אתמול עם בחור בן 22, כך פורסם היום (חמישי) בתוכנית "אלמוג וגילת" בכאן רשת ב. בימים האחרונים התקבלו במשטרה וברווחה ידיעות על הכוונה להשיא את הנערה ואף נערכה אתמול שיחת אזהרה להורים. אלא שאתמול בערב התקבלה ידיעה כי החתונה כבר נערכה. האם שוחררה אמש למעצר בית. 

פעילות לזכויות נשים בחברה החרדית ונגד נישואי קטינות ובהן גם פעילות ארגון נבחרות פנו לרשויות והובילו לחשיפת המקרה. במרחב ציון של המשטרה עשו מאמצים רבים לאתר את הנערה והצעיר ואת מקום החתונה. גורמים מספרים כי הייתה פניה לבעל האולם שבו הייתה אמורה להיות הערב החתונה והוא ביטל את האירוע, אך עד כה הנערה והצעיר טרם אותרו.

נישואי קטינים אסורים בישראל באופן גורף עד גיל 16, וקיום יחסי מין עם נערה בת פחות מגיל 16 הוא עבירה על פי חוק כאשר מדובר בפער של גילים של יותר משלוש שנים. החוק קובע כי הורים או מי שמחתן קטין או קטינה עד גיל 16 חשופים לעונש של עד שנתיים מאסר.

תגיות:
חתונה