-
צילום: אי-פי

מסתמן: מבצע החיסונים לקורונה ייפתח לכלל האוכלוסייה כבר בהתחלה

קופות החולים פנו למדינה בבקשה שזו תקבל על עצמה אחריות במקרה של נזק בעקבות חיסון קורונה
כתבי כאן חדשות
10 בדצמבר 2020
22:03

יו"ר ועדת חיסוני הקורונה, ד"ר בועז לב, אמר הערב (חמישי) לכאן חדשות כי נראה שמבצע חיסוני הקורונה ייפתח גם לשאר חלקי האוכלוסייה. כך פורסם היום לראשונה בחדשות הערב בכאן 11. הסיבה למהלך - חשש שהמירפאות לא יהיו מלאות במתחסנים.

מנכ"לי קופות החולים הדגישו היום בפני ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בפגישה שנערכה עימו כי הם מבקשים לפתוח את מבצע החיסונים גם לכלל האוכלוסייה במקביל לתעדוף. כמה מקופות החולים פנו בימים האחרונים למשרדי הממשלה בדרישה שהמדינה תתחייב לשאת באחריות ככל שיוגשו נגדן תלונות על נזקים שנגרמו לכאורה בעקבות חיסוני הקורונה.

הקופות דורשות שהמדינה תיכנס בנעליהן ותשלם לתובעים במקומן ככל שיתברר שנגרם נזק. דרישה נוספת שעלתה מצד הקופות היא לקבל תמריצים של מיליוני שקלים מדי שבוע, אם יעמדו ביעדים השאפתניים לחיסון עשרות אלפי ישראלים מדי שבוע.

בכירי משרד הבריאות סירבו לחתום על המסמך שהוצג בפניהם על ידי המשנה ליועץ המשפטי לממשלה לפיו הם מתחייבים שעוצר יוריד את התחלואה. זאת כיוון שהם שיערו שהסירוב יביא לבסוף להחלטה שאותה האמינו שיש לקבל - ריסון מהודק.

בתוך כך, לאחר שהממשלה ביטלה את העוצר הלילי וההגבלות בחג החנוכה, גורמי המקצוע מעריכים כי התחלואה תטפס כבר בשבוע הבא, או אולי בעוד שבועיים ליעדים שהוגדרו - והגבלות "ריסון מהודק" ייכנסו לתוקפן.


בד בבד, בריאיון לרומי נוימרק בחדשות הערב, אמר ממונה הקורונה הפרופסור נחמן אש כי "בימים הקרובים נודיע על קיצור הבידוד ל-10 ימים".


בהכנת הידיעה השתתפו: קטי דור, גילי כהן וליאל קייזר