חיסון

מה יאפשר "דרכון ירוק" ואיך זה יקרה?

ראש אגף אפידמיולוגיה במשרד הבריאות פרסמה מכתב ובו הנחיות לחיסון של חברת "פייזר". על פי המכתב, הדרכון יאפשר פטור מבידוד וכניסה למקומות המוגדרים "אי ירוק". אדלשטיין: משרד הבריאות נערך למבצע החיסונים הגדול "שייצא לדרך בקרוב"
קטי דור
11 בדצמבר 2020
17:55

ראש אגף אפידמיולוגיה במשרד הבריאות ד"ר אמיליה אניס פרסמה היום (שישי) מכתב ובו הנחיות לחיסון של חברת "פייזר" שהגיע לישראל שלשום. על פי המכתב, מי שייתחסן בשתי מנות - יקבל "דרכון ירוק", סטטוס הדומה למי שמוגדר כמחלים מקורונה. הדרכון יאפשר פטור מבידוד וכניסה למקומות המוגדרים "אי ירוק". סטטוס זה ייכנס לתוקף שבעה ימים מקבלת המנה השנייה של החיסון.

שר הבריאות יולי אדלשטיין התייחס מוקדם יותר היום להגעת החיסון וציין כי משרד הבריאות יחד עם קופות החולים נערך למבצע החיסונים הגדול "שייצא לדרך בקרוב". ממונה הקורונה נחמן אש ביקר היום בבית החולים אל-מקאסד במזרח ירושלים ואמר: "חיסוני הקורונה הגיעו השבוע לישראל. בקרוב מאוד הם יועברו לשטח. חשוב מאוד להתחסן – זה הסיכוי שלנו לצאת מהמגפה. כולנו צריכים להתחסן".

משרד הבריאות עדכן הבוקר כי אתמול אובחנו 1,865 נדבקים חדשים בקורונה. שיעור הבדיקות החיוביות עמד על 2.7% מתוך כ-71 אלף בדיקות. 320 מהחולים מוגדרים במצב קשה, מתוך 16,198 חולים פעילים. מספר המתים מתחילת המגפה בארץ עומד על 2,962. מדוח אמ"ן שפורסם היום עולה שהממוצע השבועי של נדבקים חדשים ליממה עומד על 1,603. מקדם ההדבקה הארצי ירד ל-1.2. 

וועדה של ה-FDA, מנהל המזון והתרופות האמריקני, אישרה הלילה את החיסון של חברת פייזר נגד קורונה. 17 מומחים בוועדה תמכו באישור החירום, מול ארבעה שהתנגדו ונמנע אחד. יש לציין כי מנהל התרופות האמריקני טרם נתן את אישורו הסופי, שאמור להתקבל בימים הקרובים.