החשוד ברצח אמו ברחובות

החשד לרצח ברחובות: "תיכנן את המעשה חודשים"

הוארך בשישה ימים מעצרו של החשוד ברצח אמו, נציג המשטרה טען: סיפר לנו את המניע • דודו של החשוד: "היא התעללה בו, הוא הקורבן"
איתי שיקמן
12 בדצמבר 2020
15:36
עודכן ב 20:13

החשד לרצח ברחובות: בית משפט השלום בראשון לציון האריך היום (שבת) בשישה ימים את מעצרו של החשוד ברצח אמו. החשוד עבר הבוקר הסתכלות פסיכיאטרית ראשונית, לבחינת תנאי מעצרו, ממנה עלה כי ישנה אינדיקציה למורכבות נפשית, אך נכון לכרגע הוא אינו במצב פסיכוטי ולכן הוא יוחזק בתנאי מעצר רגילים.

נציג המשטרה אמר כי מדובר באירוע אכזרי שהתגלה למשטרה כדרך אגב, לפי המשטרה החשוד שיתף פעולה עם החוקרים וסיפר כי תכנן וביצע את הרצח במשך כמה חודשים. כמו כן סיפר כי הסתיר את הכלים בהם תכנן להשתמש במשך זמן מה. המשטרה אומרים גם כי החשוד פרס בפניהם את המניע. עורך דינו אמר שמדובר בצעיר עם רקע נפשי עשיר.

בסביבתו של החשוד סיפרו כי חרף העובדה שאין לו רקע פסיכיאטרי מובהק הוא השתחרר בפרופיל 21 משירות צבאי. החשוד נחקר בתחנה היום, אביו ואחותו מסרו עדות לגבי אופי הקשר בתא המשפחתי שהתפרק לפני כעשור. בפתח הדיון כשפגש החשוד את אביו הוא התייפח בבכי.

שכנתה של הנרצחת שנמצאה אתמול בדירתה ללא רוח חיים, סיפרה לכאן חדשות: "אני גרה קומה מתחתיה ולא שמענו כלום, השכנה שלה ממול שמעה צעקות והתקשרה ל-100 ואז (בנה) דפק לה בדלת ואמר לה לא להתקשר כי אחותו עשתה מעשה קונדס". היא הוסיפה כי השכנה "התקשרה למשטרה וניסתה לבטל, אבל אמרו לה שהם כבר בדרך. ראיתי אחרי זה שהשוטרים מורידים אותו עם אזיקים".

בתוך כך, דודו של הצעיר החשוד ברצח אמר לכאן חדשות כי ״תחושת הבטן שלנו היא שאתם בתקשורת הוצאתם את זה מפרופורציה". הוא הוסיף כי "הילד הוא הקורבן ולא האשם, היא התעללה בו עשרים שנה״.