יולי זולקוביץ', איליה שקון

איליה שקון החשוד בגרימת מותה של יולי זולקוביץ' שוחרר לביתו

לבקשת המשטרה הוא יורחק מהדירה שבה גר עם זולקוביץ' וייאסר עליו לצאת מהארץ. בני משפחתה: אנחנו מזועזעים ומתביישים בכל המערכות • מתכתובות בין שקון ובין חברו עולה כי שקון ביקש למצוא לו קטינים כדי שיוכל למכור להם תרופות מסוכנות
דניאל אלעזר
13 בדצמבר 2020
09:49
עודכן ב 10:09

לאחר 11 ימים במעצר שוחרר הבוקר (ראשון) לביתו איליה שקון, שהיה עצור בחשד לגרימת מותה של בת זוגו יולי זולקוביץ' בת ה-18. בין השאר נקבע כי עליו להתרחק מהדירה שבה גרו השניים, הוא נדרש לערבות כספית וייאסר עליו לצאת מהארץ. שקון חשוד עדיין בהמתה בקלות דעת והמשטרה הוסיפה בתיק סעיף עבירה חדש של סחר בסמים.

בני משפחתה של יולי זולקוביץ' מסרו בתגובה: ״אנחנו מזועזעים. מתביישים בכל המערכות. הרווחה, משטרה, מערכת המשפט. הוכחה שכולם כושלים, שלא תחפשו צדק במערכת המשפט. תשמרו על הילדים שלכם. סיפקנו מספיק הוכחות ומספיק עדויות שהבן אדם הזה יישב מאחורי סורג ובריח. הילדה באדמה והוא יוצא לחופשי. בושה שהוא לא במעצר בית, ביזיון לערך החיים של יולי זולקוביץ' ז״ל״.

עו"ד אלעד רט, שמייצג את איליה שקון מטעם הסניגוריה הציבורית בירך על שחרורו. "לטעמנו מדובר היה מלכתחילה במעצר שווא מיותר ופופוליסטי. כפי שאמרנו מתחילת הדרך, קיים פער אדיר בין התמונה המוצגת ברוב כלי התקשורת לבין המציאות העובדתית, כפי שהתגלתה בחדרי החקירות. המידע שגלוי לציבור הוא רק קצה קצהו של הקרחון, ואנו מניחים שבבוא היום תתבהר התמונה בכללותה. אנו נמנענו עד כה מניהול הגנתו של איליה בתקשורת, וכך בכוונתנו להמשיך ולעשות. אין לנו אלא להצר על הניסיונות של גורמים שונים לזהם ולשבש את החקירה באמצעות העברה שיטתית של מידע חלקי, שקרי ומגמתי לצד השמדת ראיות המסייעות באופן מובהק לחיזוק טענותיו של איליה".
עו"ד רט הוסיף כי "היום התברר סופית שלא איליה הוא זה ששימש כספק הסמים של המנוחה ולא הוא זה שדרדר אותה לסמים והוא בוודאי לא יכול היה לצפות את מותה ביום המקרה. מהמידע שברשותנו, המבוסס על עדויות וראיות כתובות, ובכלל זה דברים שנכתבו על ידי המנוחה בעצמה, עולה שהיו למנוחה דרכים מגוונות משלה להשיג סמים וכי המנוחה מימנה את הסמים שצרכה בין היתר גם באמצעות כספים שקיבלה מהוריה, שבוודאי היו מודעים למצבה ההתמכרותי הקשה. מטעמים של צנעת הפרט וכבוד המנוחה איננו מרחיבים בנושא".

אתה מכיר ילדים שירצו לקנות כדורים כמו קלונקס ופרקו?

לידי כאן חדשות הגיעו תכתובות של שקון עם אחד מחבריו. בהודעות אלה ביקש איליה מחברו למצוא לו קטינים שיוכל למכור להם את התרופות המסוכנות. ״dude. אתה מכיר ילדים שירצו לקנות כדורים כמו קלונקס ופרקו?", הכתב בהודעה אחת. בהודעה אחרת כתב איליה: ״אחי השגתי כמה כדורי קסנקס, רוצה אותם?״, כשהחבר השיב בשלילה ואמר שהוא בסדר, איליה ניסה ללחוץ אותו: ״רוצה אסיוול? החלפה על ירק או מחיר נמוך נמוך״. החבר ענה: ״לא צריך״. אחד מחבריה הקרובים של יולי העיד כי שקון מכר לו סמים כשהיה קטין בן 15-17.

משפחתה של יולי טענה מראשית האירוע כי בן זוגה הוא זה שסיפק לה את התרופות והסמים ודרדר אותה לצרוך אותן. גם במשטרה אמרו כי מהחקירות שביצעו עד כה עולה, כי איליה הוא זה שסיפק לה את הסמים שהובילו למותה. זאת למרות שעורך דינו, אלעד רט מהסניגוריה הציבורית, ניסה לטעון כי יולי השיגה את הסמים לבדה בדרכים שלה.