פאולו רוסי
צילום: אי-פי

"ירד לי האסימון שאני חלק מההיסטוריה": הזווית הישראלית של פאולו רוסי

שופט הכדורגל הבין-לאומי אברהם קליין שפט את בארבעה משחקי גביע העולם שבהם השתתף החלוץ האיטלקי שהלך לעולמו. בריאיון לכאן רשת ב הוא נזכר ברבע גמר המונדיאל בין איטליה וברזיל ב-1982, המשחק שבו כבש החלוץ האיטלקי שלושער
קלמן ליברמן
13 בדצמבר 2020
10:31

בשבוע שעבר הלך לעולמו פאולו רוסי, מגדולי שחקני איטליה בכל הזמנים. שופט הכדורגל הבין-לאומי, אברהם קליין, ששפט בשלושה טורנירי מונדיאל, ומתוכם בארבעה משחקים שבהם השתתף פאולו רוסי נזכר היום (ראשון) במשחק בשלב רבע גמר אליפות העולם בכדורגל בברצלונה 1982 - את רוסי בטורניר גביע העולם בכדורגל בברצלונה 1982 המשחק שבו הדיחה איטליה את ברזיל  הפייבוריטית כשניצחה 3-2 משלושער של רוסי. משחק שנכנס לפנתיאון של משחקי הכדורגל.  

בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב סיפר קליין: "הפורמט של שיבוץ השופטים היה משונה, כשקיבלתי את השיבוץ הייתי בשמיים, חשבתי שאני הולך לשפוט את המשחק בין ברזיל לארגנטינה. אחרי המשחק הראשון נכנסתי לדיכאון, כשאיטליה ניצחה את ארגנטינה. בדקה החמישית פאולו רוסי נגח את הכדור לרשת וכמה דקות אחרי זה, סוקרטס השווה את התוצאה ואז ירד לי האסימון שאני חלק מההיסטוריה. באחד האירועים רוסי נדחף בצורה חוקית ונפל על הדשא. הייתי די קרוב אליו, איטליה הייתה ביתרון, הרמתי אותו וניערתי אותו. הוא הסתכל עליי, חייך ואמר תודה רבה. הוא היה מאוד צנוע".