-
צילום: גטי אימג'ס

פגע מינית בעשרות קטינות - וירצה 8.5 שנות מאסר בלבד

הפרקליטות הגישה לעליון ערעור על עונשו של חיים דמקינר - שביצע עבירות מין ב-45 קטינות ובכמה בגירות במשך שנים. הוא הורשע בין השאר באונס, מעשה מגונה והטרדות מיניות, והחזיק במחשבו האישי כ-250 קבצים המכילים תוכן פדופילי
אמוץ שפירא
13 בדצמבר 2020
10:45

המחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה הגישה היום (ראשון) לבית המשפט העליון ערעור על עונשו של חיים דמקינר, ספר מנהריה בן 57 שביצע עבירות מין בעשרות קטינות דרך האינטרנט. דמקינר הורשע שביצע את העבירות ב-45 קטינות בגילי 14-10 ובכמה בגירות, ונידון לעונש של שמונה שנות מאסר וחצי בלבד.

בהודעת הערעור נכתב כי העונש אינו מבטא מדיניות ענישה ראויה למאבק בתופעת עבריינות המין ברשת. "מדובר בתופעה חדשה יחסית שמתרחבת בקצב מעורר דאגה - המחייבת הטלת ענישה מחמירה", כך נכתב. 

כתב האישום, שבו הודה דמקינר, חושף שורה ארוכה של עבירות שביצע בין השנים 2019-2015. הוא נהג להתחזות לנער או נערה צעירים ויצר קשר עם קטינות ובגירות. הוא גם להן, בין השאר, להצטלם עבורו בעירום חלקי או מלא, ולבצע בעצמן מעשים מגונים. נוסף לכך, דמקינר החזיק במחשבו האישי כ-250 קבצים המכילים תוכן פדופילי, גם של פעוטות בני פחות משלוש. הוא אף צילם סירטונים של קטינות ובגירות במרחב הציבורי ללא ידיעתן. 

בין העבירות שבהן הורשע: אונס ומעשה מגונה בקטינות, הטרדות מיניות רבות, התחזות לאחר, שימוש בגופו של קטין לעשיית פרסום תועבה ופגיעה בפרטיות. בית המשפט המחוזי מרכז גזר עליו את עונש המאסר, מאסר על תנאי ופיצוי כולל בסך 155 אלף שקלים לחלק מנפגעות העבירה.