-
צילום: פלאש 90

לאחר הפריצה: שירביט תמשיך לבטח כלי רכב של עובדי מדינה

באוצר הודיעו שוועדת המכרזים באגף החשב הכללי עקבה אחר ההתפתחויות בחברה מול הגורמים המפקחים, והחליטה על המשך ההתקשרות. עובדי מדינה אינם מחוייבים לבטח את כלי רכבם הפרטי בשירביט, וזכאים לבטל את הפוליסה
ליאל קייזר
13 בדצמבר 2020
12:11

למרות הפריצה למאגרי חברת הביטוח - משרד האוצר הודיע היום (ראשון) כי שירביט תמשיך לבטח כלי רכב של עובדי מדינה גם בשנת 2021. באוצר ציינו שוועדת המכרזים באגף החשב הכללי עקבה אחר ההתפתחויות בחברה מול הגורמים המפקחים, והחליטה על המשך ההתקשרות. עוד נמסר כי עובדי מדינה אינם מחוייבים לבטח את כלי רכבם הפרטי בחברות שזכו במכרז, ובהן שירביט. 

כמו כן, עובדים שהסדירו את ביטוח רכבם ל-2021 בחברת שירביט רשאים לבטל את הפוליסה ללא עלות ולבטח את כלי רכבם בחברות ביטוח אחרת לפי בחירתם. 

בתחילת החודש דווח על אירוע סייבר על אתר ושרתי החברה. לאחר בדיקת האירוע התברר שמדובר בדליפת מידע של פרטי ביטוח של לקוחות שירביט. קבוצת ההאקרים "בלאק שאדו" שעומדת מאחורי התקיפה פרסמה דרישת כופר יומיים לאחר המקרה, של 50 יחידות ביטקוין - כמיליון דולרים. 

בשרביט החליטו בתום התייעצויות שלא לשלם את הכופר ובתגובה ההאקרים פרסמו תלושי שכר של מבוטחים, תמונות של עובדים, תצלומים של רשיונות נהיגה ותעודות זהות ומידע נוסף. כחמישה ימים לאחר הפריצה בוצעה העברה של 5.4 יחידות ביטקוין ל"בלאק שאדו", עדיין לא ברור מי ביצע אותה. בחברת הביטוח העריכו שדליפת המידע נוגעת לכ-400-300 מלקוחותיה. יחידת הסייבר בלהב 433 פתחה לפני כשבוע בחקירת הפריצה