שאול אמסטרדמסקי

הפוליטיקה לא תציל אותנו - אז לכו להתחסן

יש לנו כל מה שצריך כדי להיות מהמדינות הראשונות בעולם שייצאו מהקורונה. עכשיו, כשהחיסונים כאן - זה תלוי רק בנו
שאול אמסטרדמסקי
13 בדצמבר 2020
19:43

בשנייה הראשונה שאני אוכל אני אלך להתחסן נגד קורונה. ואני גם אגיד לכם למה: הפוליטיקה לא תציל אותנו, לא רק בישראל. אפילו במקום המסודר ביותר בעולם, בגרמניה, הפוליטיקה לא עוזרת.

גרמניה הולכת לסגר על חג המולד, החג הכי חשוב שיש להם בשנה, בגלל שהם לא הצליחו לנהל את הגל השני של המגפה כי הפוליטיקה הפריעה להם. זה כנראה נכון בכל העולם.

מה שכן יציל אותנו זה המדע והרפואה. מהרגע הראשון של המגפה הדבר שכולנו מחכים לו זה החיסון. כי אין לנו אמצעי הגנה אחרים חוץ ממסכות וריחוק חברתי, וזה הורס לנו את הכלכלה.

והינה החיסון הזה הגיע. בתחילת המגפה עוד הייתי בארה"ב, ואמרתי שם שהמקום הכי טוב להיות בו מבחינה רפואית הוא ישראל, ואני עומד מאחורי זה. שימו שנייה את הפוליטיקה בצד, מערכת הבריאות הישראלית היא מערכת מצוינת. היא נלחמת על החיים של האנשים, היא נותנת טיפול טוב, ועכשיו, כשמגיע החיסון, לקופות החולים יש יכולת מדהימה.

קופות החולים שלנו הן גופים מאוד ריכוזיים, הן יודעות היטב איפה אוכלוסיות הסיכון שלהן נמצאות, מי אוכלוסיות הסיכון שלהם, יש להן יכולת הפצה של חיסונים. הן יכולות לעשות את זה תיק-תק.

אנחנו מדינה קטנה, זה יחסית לא מסובך. אם ננצל את היכולות המדהימות האלה של מערכת הבריאות הישראלית, ואת העובדה שתודות לממשלה החיסונים הגיעו אלינו מוקדם... וכן, הרגע נתתי קרדיט לממשלה, אנחנו נצליח לצאת מהדבר הזה יחסית מוקדם, ויהיה לנו פור ענק על כל העולם.

יש לנו סיכוי להיות אחת המדינות שיוצאות מזה הכי מהר שרק אפשר, ואנחנו חייבים את זה, כי זאת ההזדמנות לכלכלה שלנו לעוף ולהיפתח כמה שיותר, ולחזור כמה שיותר מהר לחיים נורמליים.

בשביל שזה יקרה, כמה שיותר מאיתנו צריכים להתחסן - וכמה שיותר מהר.