שרון עידן - הנהירה לנתב"ג
צילום מסך

הרחבת אזור הצ'ק אין ותגבור אכיפה: כך יתמודדו עם העומס בנתב"ג

צוות של משרדי הבריאות והתחבורה ימליץ: אזור הצ'ק אין יורחב, הנוסעים יחולקו לקבוצות של עד 30 איש ביציאה מהמטוס • לקראת סוף השבוע - התייעצויות על הפיכת האמירויות לאדומה עקב תיעוד של ישראלים שמפרים הנחיות בזמן הנופש. מנגד עומד השיקול של נסיעת נתניהו למפרץ
שרון עידן וגילי כהן
13 בדצמבר 2020
22:34

בעקבות העומסים בנמל התעופה בן גוריון, קיימו הערב (ראשון) צוותים של משרד התחבורה ומשרד הבריאות דיונים מיוחדים במטרה למנוע הישנות של המצב. בדיון הוחלט כי הבאים ממדינות ירוקות לא יצטרכו לעבור תשאול, כדי למנוע התקהלות. כמו כן, לא יחוברו לשרוולים יותר מארבעה מטוסים במקביל, מהם עד שני מטוסים שהגיעו ממדינות אדומות, והירידה מהמטוס תיעשה בקבוצות של עד 30 נוסעים.

רשות שדות התעופה הונחתה לתגבר את האכיפה על חברות התעופה במדינות המוצא, כך שלא יעלו על הטיסה נוסעים בלי הצהרת בריאות שמולאה מראש. לגבי טיסות יוצאות, פתיחת דלפקי הטיסה תוקדם בשעה - והנוסעים יוכלו להתחיל את התהליך ארבע שעות לפני מועד הטיסה. חברות התעופה יידרשו לאייש בכל טיסה שש דיילות לפחות בעמדות הצ'ק אין - שמספרן יוכפל.

דובאי תהפוך לאדומה עבור הישראלים?

היעד של הרבה מהנוסעים הישראלים בימים אלה הוא דובאי, והתורים שנוצרו בשדה הם רק הכנה לחגיגות שמחכות להם במפרץ – שם בהרבה מקרים לא נשמרות ההנחיות, לא שמירת מרחק וגם לא עטיית מסכות. 

בתוך כך, לקראת סוף השבוע צפויות להתקיים התייעצויות מחודשות בנוגע לאיחוד אמירויות והכללתה ברשימת המדינות האדומות המחייבות בידוד בחזרה לישראל. גורמים בישראל מוטרדים מהתמונות מדובאי, שמראות כי ישראלים שם מתנהלים ללא שמירה על הנחיות הקורונה, על אף שכולם נבדקו לפני הטיסה. בנוסף, נראה שישנו עוד שיקול בהפיכת האמירויות לאדומה - נסיעה מתוכננת של ראש הממשלה בנימין נתניהו לאמירויות. כרגע לא תואם באופן סופי מועד הביקור.