חתונה, אילוסטרציה
צילום: אי-פי

צעיר בן 22 נחקר בחשד שנשא נערה בת 14

לאחר מאמצים - המשטרה הצליחה לאתר אתמול את הקטינה והבחור שטוענים כי לא נישאו, על אף מידע אחר שטוען כי החתונה אכן התקיימה. הנערה הועברה לטיפול הרווחה, הבחור שוחרר בתנאים מגבילים • מנכ"לית ארגון נבחרות שיזמה את הפניה לרווחה: "זו תופעה רווחת בחסידויות מסויימות. החתונות נערכות בהסתר ובמקרים קיצוניים"
ורד פלמן
14 בדצמבר 2020
16:37

צעיר בן 22 נחקר אתמול (ראשון) באזהרה בחשד לעבירה של נשיאת נערה בת 14 וחצי שלא כדין. בד בבד, נחקרה הקטינה והועברה לטיפול שירותי הרווחה בירושלים. לאחר מאמצים, המשטרה הצליחה לאתר אתמול את הקטינה והבחור שטוענים כי לא נישאו, על אף מידע אחר שטוען כי החתונה אכן התקיימה. הנערה מטופלת ומאובחנת כדי להחליט כיצד להמשיך לפעול בעניינה. הבחור שוחרר בתנאים מגבילים. 

כפי שפורסם בתוכנית "אלמוג וגילת" בכאן רשת ב, לפני כמה ימים נעצרו הוריה של הקטינה לאחר שנודע כי חותנה עם הצעיר. האם שוחררה למעצר בית ואחר כך גם האב. טרם המעצר, במשטרה וברווחה התקבלו ידיעות על הכוונה להשיא את הנערה ואף נערכה שיחת אזהרה להורים. 

בריאיון לאורי לוי בכאן רשת ב, אמרה מנכ"לית ארגון נבחרות שיזמה את הפניה לרווחה בעניין, אסתי שושן: "מדובר בתופעה רווחת בחסידויות מסויימות ביבניאל, בירושלים ובמקומות נוספים. החתונות נערכות בהסתר ובמקרים קיצוניים. היו אפילו מצבים ביבניאל של נערים ונערות שהפכו להורים וקיבצו נדבות או מכרו ספרונים כדי להתקיים". 

נישואי קטינים אסורים בישראל באופן גורף עד גיל 16, וקיום יחסי מין עם נערה בת פחות מגיל 16 הוא עבירה על פי חוק כאשר מדובר בפער של גילים של יותר משלוש שנים. החוק קובע כי הורים או מי שמחתן קטין או קטינה עד גיל 16 חשופים לעונש של עד שנתיים מאסר. 

תגיות:
חתונה