צילום: גרשון אלינסון
אלי בנשימול

בעקבות פניית כאן חדשות: המנכ"ל הנבחר של עמידר הסיר את מועמדותו

נמצא כי אלי בנשימול לא עמד בתנאי הסף וועדת האיתור שבחרה בו, אף שכלל לא היה צריך להיבחן כמועמד
דנה ירקצי
15 בדצמבר 2020
14:23
עודכן ב 16:08

המנכ"ל הנבחר של חברת עמידר, אלי בנשימול, הסיר את מועמדותו לאחר שנמצא שלא עמד בתנאי הסף של ועדת האיתור שבחרה בו, ולא היה צריך להיבחן כמועמד כלל. ההחלטה התקבלה בעקבות פניית כאן חדשות.

ועדת האיתור, שהוקמה בעלויות של עשרות אלפי שקלים, עבדה במשך חצי שנה כדי לבחור מנכ"ל לחברת הדיור הציבורי עמידר. הוועדה בחרה לפני שבועיים את בנשימול, לשעבר מנכ"ל החברה לפיתוח גוש עציון. אלא שבעקבות מידע שהגיע לידי כאן חדשות, ולפיו המנכ"ל לא עומד בתנאי הסף שוועדת האיתור עצמה הגדירה, נעשתה בדיקה נוספת בקורות החיים שלו ונמצא כי הוא לא באמת ניהל גופים בהיקף פעילות כספית של 200 מיליון שקלים, כפי שהוצהר בקורות החיים. ועדת האיתור ביקשה ממנו להסיר את מועמדתו.

לפני כחצי שנה הוביל יושב הראש לשעבר, קובי אמסלם, ועדת איתור לבחירת מנכ"ל. לשם כך שכרה הוועדה חברת השמה חיצונית וייעוץ משפטי ויצאה עם פרסומים בעיתונות לאיתור המנכ"ל. 100 מועמדים הגישו מועמדות, ולישורת האחרונה הגיעו שישה מועמדים. ועדת האיתור, שמנתה שלושה דירקטורים - פאר נדיר, אסנת קמחי וקובי אמסלם - בחרה פה-אחד להמליץ על בנשימול. ב-30 בנובמבר חברי הדירקטוריון העבירו את ההמלצה למנותו, ואף הוצא דיווח לבורסה.

תגובת חברת עמידר: לפני כשבועיים אישר דירקטוריון עמידר את מינויו של אלי בנשימול לתפקיד מנכ״ל החברה. בעקבות הודעתו היום, שלישי, על הסרת מועמדותו, הודיעה החברה לכשיר השני שנבחר, קובי מלכין, על בחירתו לתפקיד מנכ״ל החברה.

מלכין, 55, תושב להבים, בעל תואר ראשון במינהל עסקים ותואר שני במימון, לשעבר מנכ״ל בנק אוצר החייל ומנכ״ל בנק מסד.