מטוס אל על, ארכיון
צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

ארבעה חולי קורונה התגלו בטיסת ועידת עסקים מדובאי לישראל: כ-250 נוסעים נכנסו לבידוד

בטיסה שהשיבה לארץ משתתפים בוועידת "Beyond Business" של בנק הפועלים ומכון הייצוא נכחו בין היתר מנכ"ל הדסה פרופ' רוטשטיין ובכירים בבנק
גילי כהן וסולימאן מסוודה
15 בדצמבר 2020
23:16

250 נוסעי טיסת אל על מאיחוד האמירויות לישראל, ובהם מנכ"ל בית החולים הדסה פרופ' זאב רוטשטיין, התבקשו אתמול (שלישי) להיכנס לבידוד אחרי שהתברר כי בסיפון המטוס שהו לא פחות מארבעה חולי קורונה מאומתים. רוטשטיין שהה באיחוד האמירויות כחלק מוועידת "Beyond Business" שאירגנו בנק הפועלים ומכון הייצוא. 

לבד ממנכ"ל הדסה, על המטוס היו גם בכירי בבנק הפועלים ומשתתפים נוספים בכנס. בכנס שהתקיים בימים ראשון ושני בשבוע שעבר, השתתפו בין היתר יו"ר בנק הפועלים ראובן קרופיק, מנכ"ל הבנק דב קוטלר ומנכ"ל משרד הכלכלה דוד לפלר. 

בחודש אוקטובר פורסם בכאן חדשות כי בית החולים הדסה מנהל משא ומתן עם גורמים באיחוד האמירויות על הקמת שלוחה של הדסה בדובאי. רוטשטיים כבר שהה בדובאי בעבר לצורך ניהול המגעים. 

שלשום התראיין ראש מטה מגן ישראל, תומר לוטן לכאן רשת ב ואמר: "אנחנו ממליצים להפוך את דובאי לאדומה. יש יותר עדויות שיכולות להיות שם פעילויות מסוכנות - חתונות, מועדונים ומסיבות. החשש הזה מדליק נורה אדומה גדולה לגבי מה יקרה עם החוזרים מדובאי בשבועות הקרובים. אדם שחוזר ממדינה מחו"ל ולא נבדק וחוזר לשגרת החיים הוא אדם ששרשרת ההדבקה שלו יכולה להיותה הרבה יותר מסוכנת כי אנחנו לא יכולים לקטוע אותה".