ברי סחרוף ודודו טסה

בחירות העורכים - כאן 88 | 15.12.2020

עדכון אחרון - 15.12.2020
מערכת כאן
16 בדצמבר 2020
14:38

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

ברי סחרוף & דודו טסה - ראי איזה פלא

זו לא הפעם הראשונה שברי סחרוף ודודו טסה משתפים פעולה. הם כבר הופיעו יחד במופע המחווה לאריק איינשטיין (וביצעו את "שביר"), ולאחר מכן הזמין טסה את סחרוף להתארח בשיר "לאן תקחי אותי היום". אבל אף אחד לא ציפה לאלבום שלם. השניים בנו על אפקט ההפתעה ופשוט לא סיפרו לאף אחד. האלבום "בדל של אור" הוא מתנה לכל מי שמעריץ אותם, שנשמעת כמו המשך ישיר לעבודות הסולו שלהם. אם לוקחים בחשבון כמה הצליל של ברי השפיע על דודו אז החיבור הזה טבעי במיוחד. "ראי איזה פלא" (מילים: טסה עם גלעד כהנא) הוא רגע כזה שבו הם פשוט משלימים אחד את השני כאילו היו שותפים ליצירה מאז ומעולם.

Ouzo Bazooka - I Dream Of Naomi

אוזו בזוקה, הלהקה של אורי בראונר כנרות (בום פם) במחוות סרף פסיכדלית מפתיעה לקלאסיקה של חדוה ודוד,"אני חולם על נעמי" עם טוויסט - ביפנית (ביצוע: Yurika Hanashima). מאחורי הבחירה הזו מסתתר אחד הסיפורים המוזרים והמוצלחים בתולדות הפופ העברי: בשנת 1970 היו אמורים הצמד "חדוה ודוד" להשתתף בפסטיבל הזמר הבינלאומי של טוקיו ביפן. לא היה להם שיר אז הם ביקשו מהמלחין דוד קריבושי לחן (שכבר כתב במקור עבור פרסומת לקפה) ומתרצה אתר מילים. הצמד הצליח בפסטיבל והפך לגדול ביפן והשיר זכה כבר אז למילים ביפניות ומכר מאות אלפי עותקים. אוזו בזוקה מלבישים את המילים בעיבוד חדש ואופייני ונותנים חיים חדשים לאחד משירי הפופ הגדולים של ישראל (ואולי גם של יפן). 

Chris Stapleton - Whiskey Sunrise

אחרי ההצלחה המסחררת של השיר Cold של אמן הקאנטרי הכובש כריס סטייפלטון, יוצא לאור שיר נוסף מאלבומו הרביעי Starting over ששוחרר בנובמבר האחרון. השיר, Whiskey Sunrise, הוא התשיעי באלבום ובדומה ל-Cold יש בו שילוב של בלוז, רוק וכמובן הקול המחוספס של סטייפלטון שיוצרים בלדת קאנטרי סוחפת.

Matt Maeson feat. Lana Del Rey - Hallucinogenics

את הסינגל עם השם הבלתי אפשרי Hallucinogenics הוציא מאט מייסון כבר בשנה שעברה, כחלק מאלבום הבכורה שלו. זמן קצר אחרי, לנה דל ריי הזמינה אותו להתארח בהופעה שלה, ויחד הם ביצעו גרסה מיוחדת של השיר, שזכתה לאהבה גדולה מהקהל. לאחרונה הגרסה הרשמית של הדואט ראתה אור והשיר זכה לחיים חדשים. הוא מתחיל כבלדת פולק אקוסטית עדינה, אבל בהמשך מפתיע עם קתרזיס מלא רגש בפזמון. השיר כבר הספיק לכבוש את המקום הראשון במצעד האלטרנטיבי של בילבורד, וזה רק מראה שעם קצת אמונה, אולי גם אתם יכולים לקבל טלפון מלנה דל ריי עם הצעה לביצוע משותף לשיר שכתבתם בעבר. 


פרוטוקול בחירות העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

למדור בחירות העורכים