-

רופא שרישיונו נשלל בגלל תלונה על אונס - ממשיך לייעץ לחולים

בפרקליטות החליטו שלא להגיש כתב אישום, אבל משרד הבריאות קבע שד"ר ג'יימס מיכאל רייכמן כפה עצמו על מטופלת. כעת, כעבור שבע שנים - היא פנתה לבית המשפט העליון כדי לבחון את התנהלות הפרקליטות, ובבקשה לפתוח את התיק מחדש
נופר משה - פרדו
16 בדצמבר 2020
21:44
עודכן ב 23:00

ד"ר ג'יימס רייכמן שרישיונו בישראל נשלל לשמונה שנים, לאחר שוועדת המשמעת של משרד הבריאות קבעה שקיים יחסי מין בכפייה עם מטופלת. תחקיר כאן חדשות שפורסם היום (רביעי) בחדשות הערב מגלה כי רייכמן ממשיך להציע את שירותיו כרופא בארצות הברית ואף מעניק ייעוץ למטופלים. עורך דינו של רייכמן, עמוס פריד, אמר כי הוא מורשה לעבוד בארצות הברית, שם רישיונו בתוקף, וכי הוא אינו עוסק ברפואה בארץ.

ג' הגישה נגדו תלונה על אונס לפני שבע שנים, אך בפרקליטות החליטו לא להגיש כתב אישום. בית הדין למשמעת של משרד הבריאות קבע שהרופא כפה עצמו על המטופלת. כעת ג' עתרה לבית המשפט העליון, באמצעות עורכת דינה רוני אלוני-סדובניק, בבקשה לבחון את החלטת הפרקליטות ולשלול את רישיונו לאלתר.

מפרקליטות מחוז ירושלים נמסר: "בחנו את התיק לאורכו ולרוחבו בצורה קפדנית ודקדקנית. אין מחלוקת שהאירוע אכן קרה, אלא ששאלת ההסכמה או היעדרה נותרה שאלת המפתח בתיק זה. בהקשר זה, קיימים קושי ומורכבות של ממש להוכיח מעבר לספק סביר, שאכן לא הייתה הסכמה".

במשרד הבריאות הגיבו: "החלטה בדבר הגשת כתב אישום אינה בסמכות משרד הבריאות אלא בסמכות הפרקליטות. ההחלטה על התליית רישיון נוגעת לרישיון שניתן על ידי מדינת ישראל, ולא לרישיון שניתן על ידי מדינות אחרות, אם ניתן".