יעלון
צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

יעלון: ייתכן שנתניהו יזומן להעיד במשפט תביעת הדיבה

שר הביטחון לשעבר, שמתכוון להפוך את התביעה שהגיש נגדו עו"ד דוד שמרון, ל"ועדת חקירה חליפית", טען בריאיון לכאן רשת ב: "הכרזת מנדלבליט שנתניהו לא מעורב בפרשת הצוללות - שיבוש הליכים"
תמר אלמוג ומרדכי גילת
17 בדצמבר 2020
11:02

שר הביטחון לשעבר, חבר הכנסת משה יעלון, התייחס הבוקר (חמישי) בריאיון לכאן רשת ב לפרשת הצוללות ולתביעת הדיבה שהגיש נגדו עורך הדין דוד שמרון. "הנושא לא מוצה, יש שאלות לגבי החקירה שמנהל היועץ המשפטי לממשלה", אמר יעלון בריאיון למרדכי גילת ותמר אלמוג בתוכנית "אלמוגוגילת". "אני טוען ששמרון היה קרוב מאוד להיות עד מדינה בתיק. יש לנו עדויות צולבות שאחרי שהיועץ אמר שראש הממשלה לא חשוד בתיק - הוא החליט לסרב".

האזינו לריאיון עם ח"כ יעלון

שר הביטחון לשעבר המשיך וטען: "מאחר שאני מכיר את הפרשה ואת התצהירים של כל המעורבים, שמרון לא יכול לטעון שלא היה מעורב בפרשת טיסנקרופ משום שהיה עורך דינו של גנור, נציג טיסנקרופ בארץ, ומצד שני הוא מקורב לראש הממשלה. איך אפשר להגיד ששמרון לא מעורב כשהוא בניגוד עניינים? מצד אחד מקורב לנתניהו שקיבל החלטות תמוהות ומצד שני מייצג את גנור שגוזר עמלות מהעסקאות". 

לדברי יעלון, "יש עדות של היועץ המשפטי לשעבר של משרד הביטחון, אחז בן-ארי, שהופעל עליו לחץ מצד שמרון כדי שיבטל את המכרז. איך אפשר לומר ששמרון לא מעורב? לכן, אין מנוס מהקמת ועדת חקירה ממלכתית. אני מנצל את תביעת הדיבה כדי להפוך את זה לוועדת חקירה חלופית ומקווה שבית המשפט יאפשר את זה".

לגבי ראש הממשלה בנימין נתניהו טען יעלון כי הוא "עושה את כל המאמצים לטרפד כל חקירה, אפילו חקירה פנימית במשרד הביטחון". עוד אמר: "איני מוציא מכלל אפשרות שאזמן את נתניהו לעדות, על פי התפתחות המשפט. הוא יכול להיות עד מפתח לגבי הקשר עם שמרון. נזמין את כל מי שיכול לחשוף את האמת. עצם ההכרזה של מנדלבליט שנתניהו לא מעורב, כשרק נפתחה חקירה, זה שיבוש הליכי חקירה".