מתוך הכתבה

משחק המלכות: הלהיט של נטפליקס מחזיר את הכבוד לשחמטאיות

גמביט המלכה, הסדרה הנצפית ביותר בנטפליקס, מספרת על ילדה יתומה שהצליחה להגיע לצמרת העולמית של ענף השחמט, שהוא כל כך גברי. הסדרה לא רק הקפיצה במאות אחוזים את העניין במשחק המלכים, אלא גם הציפה שאלות על שוביניזם שלרוב נותרו חבויות בין הפרשים לבין רצים. איך זה שבין 100 המדורגים הראשונים בעולם יש רק אישה אחת, והאם הגיע הזמן להצרחה מגדרית?
דנה הרמן
18 בדצמבר 2020
23:03
עודכן ב 07:59

צעירה אדמונית, רק בת 15, שמדהימה את עולם השחמט, מביסה את אלוף העולם ונהיית לרב-אמן הצעירה בהיסטוריה. נשמע מוכר, נכון? אך לא, לא מדובר בעלילת הסדרה "גמביט המלכה" שסחפה המוני צופים בנטפליקס, אלא בסיפורה של יהודית פולגאר, הונגרית ממוצא יהודי שהדהימה את עולם השחמט בשנת 1991 ונחשבת עד היום לשחמטאית הטובה בעולם. 

"עשו בסדרה כל פרט כל כך טוב, לא משנה אם זה אופנה, או הקטע הפסיכולוגי, או השחמט. הכול פיקס", סיפרה לכאן חדשות סופי פולגאר, אחותה הגדולה של יהודית ושחמטאית בעצמה. פולגאר בהחלט זיהתה בסדרה תכנים מוכרים. "אם הגיבורה ג'ינג'ית כמו אחותי יהודית במקרה או לא, אני לא יודעת", אמרה אך הוסיפה שהיא "בטוחה, שבתור שחקניות הכי חזקות בעולם, הסתכלו על איך אנחנו שיחקנו בזמנו". 

צפו בכתבתה המלאה של דנה הרמן מתוך השבוע בכאן 11

תגיות:
נטפליקס