קניון איילון
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

מסתמן: המסחר ייסגר ברחבי הארץ

קבינט הקורונה יתכנס ביום ראשון ויחליט על הגבלות חדשות • מסתמנות הבנות על מערכת החינוך – תיסגר רק בערים אדומות • גנץ ידרוש להציג קודם את תוכנית החיסונים. שרים תוהים למה ההחלטות להדק את הפיקוח בנתב"ג לא מתקיימות
גילי כהן
18 בדצמבר 2020
21:23
עודכן ב 23:15

העלייה בתחלואה בקורונה: מסתמן שהמסחר ייסגר באופן מוחלט בכל רחבי הארץ, כך פורסם הערב (שישי) ב"השבוע" בכאן 11. עוד פורסם כי מסתמנות הבנות על מערכת החינוך, והיא תיסגר רק בערים אדומות. כמו כן, ראש הממשלה החליפי בני גנץ ידרוש בדיון קבינט הקורונה ביום ראשון להציג קודם את תוכנית החיסונים, לפני שיחליטו על המגבלות. עוד פורסם כי שרים תוהים למה ההחלטות להדק את הפיקוח בנתב"ג לא מתקיימות.


שר הבריאות יולי אדלשטיין אמר הערב כי הוא מקווה שקבינט הקורונה יחליט על סגירת המסחר בדיון הצפוי ביום ראשון. בריאיון לירון דקל בתוכנית "השבוע" בכאן 11 האשים אדלשטיין את הציבור בעלייה בתחלואה ואמר כי הוא לא שומר על ההנחיות.

מוקדם יותר היום, פורסם כי מאות אלפי תלמידי כיתות ה-י"ב בערים אדומות וכתומות לא ישובו לבתי הספר לאחר חופשת חנוכה, ביום ראשון בשל העלייה במספר חולי הקורונה. זאת לאחר שקבינט הקורונה אישר היום את רשימת הערים האדומות והכתומות - שלא יקיימו לימודים פרונטליים, אך ימשיכו בלמידה מרחוק.