הפגנה נגד רה"מ נתניהו
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

חצי שנה למחאה: מפגינים נגד השוטרים - "מספר אחת בדיכוי"

אלפים הפגינו ברחבי הארץ ומציינים חצי שנה לתחילת המחאה נגד נתניהו. מוחים בירושלים קיימו צעדה מגשר המיתרים למעון ראש הממשלה והדליקו אבוקות
ורד פלמן
19 בדצמבר 2020
17:06
עודכן ב 23:33

אלפים הפגינו הערב (שבת) ברחבי הארץ זה השבוע ה-26 נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. מאות מוחים קיימו צעדה מגשר המיתרים למעון ראש הממשלה בירושלים והדליקו אבוקות. בבלפור קראו המפגינים קריאות נגד השוטרים: "מספר אחת בדיכוי הפגנות". תנועות המחאה ציינו היום חצי שנה לתחילת ההפגנות. המשטרה חסמה לתנועה את הרחובות בן מימון, עזה, כיכר פריז, אגרון, קינג ג'ורג' וקרן היסוד. 

סמוך למושב בצת בגליל המערבי אירע אירוע חריג כאשר נהג השתולל עם רכבו ונמלט לאחר כמה שניות. המשטרה עיכבה את הנהג, קטין תושב האזור.

מפקד מחוז מרכז במשטרה, ניצב עמיחי אשד, התייחס ביום חמישי להפגנות נגד ראש הממשלה ולטענות לאלימות שוטרים בהן. "האם בחלק מהמקרים יש שוטרים שאיבדו את זה? האם יש בחלק מהמקרים שוטרים שמביאים את האג'נדה שלהם? כן. האם זו המדיניות של המשטרה? לא. בכל מקום שישנה סטייה מהנורמה שקבענו, אנו מטפלים בה בחומרה", אמר ניצב אשד בוועדת הפנים של הכנסת.

בשבוע שעבר הפגינו כ-2,000 בני אדם מול מעונו של נתניהו בכיכר פריז. המשטרה חסמה צירי תנועה רבים באזור, בעיקר כדי למנוע ממפגינים לחסום את הכניסות האחוריות למעון. שלושה מפגינים נעצרו או עוכבו לאחר שניסו לחסום את הרכבת הקלה.