אמיר אבו חוסיין, שנרצח בבאקה אל גרביה

סבו של אחד הנרצחים אמש: מאשים את החברה הערבית - כולם יודעים מי סוחר בנשק

ג'מיל אבו חוסיין, סבו של אמיר, יצא נגד התנהלות החברה הערבית והמדינה בעניין הטיפול באלימות במגזר: "למה המשטרה לא מתערבת? למה בכל יום יש רצח?" • ח"כ אחמד טיבי: "ארגוני הפשע הם גידול סרטני בגופה של החברה הערבית"
ערן זינגר ואורלי אלקלעי
19 בדצמבר 2020
18:00

האלימות בחברה הערבית: ג'מיל אבו חוסיין, סבו של אחד משלושת הנרצחים אתמול (שישי) בשרון אמיר אבו חוסיין, יצא היום נגד התנהלות החברה הערבית והמדינה בעניין הטיפול באלימות במגזר. בריאיון אצל ליאת רגב בכאן רשת ב אמר אבו חוסיין: "בכל המגזר הערבי יש נשק, המדינה יודעת מי מוכר ומי קונה - למה המשטרה לא מתערבת? למה בכל יום יש רצח?".

האזינו לריאיון עם ג'מיל אבו חוסיין בכאן רשת ב

עוד אמר אבו חוסיין על רצח נכדו: "הוא היה בחור נחמד, שקט ולא אוהב לעשות בעיות. אנחנו לא יודעים למה ירו בו. אמיר קם בבוקר, מתפלל במסגד ומפרנס את המשפחה שלו. כולם היו חברים שלו בבאקה אל-גרביה. בחברה הערבית אומרים שרוצים לפתור את הבעיות, אבל לא משתפים פעולה - גם חברי הכנסת. אנשים מפחדים לדבר עם המשטרה".

אמיר אבו חוסיין בן ה-25 נורה אתמול בבאקה אל-גרביה, ומותו נקבע בבית החולים הלל יפה בחדרה. זמן קצר לאחר מכן נורו למוות שני דודיו של אבו חוסיין, האחים מוחמד ואחמד שרקיה בני 33 ו-41 מג'ת, בעת שנסעו במכוניתם בדרך תשע בעקבות האמבולנס שהסיע את אחיינם לבית החולים.

חבר הכנסת אחמד טיבי תקף היום במילים חריפות על ארגוני הפשע בחברה הערבית. בדברים שנשא בבאקה אל-גרביה, בתום ישיבתה של ועדת המעקב של חברה הערבית, אמר טיבי כי "ארגוני הפשע הם גידול סרטני בגופה של החברה הערבית". הוא הוסיף כי "הפושעים בחברה הערבית הם בוגדים. כפי שיש מי שבוגדים בעקרונות הלאומיים, יש גם בגידה בחברה, ואנשי הפשע המאורגן בחברה הערבית בוגדים במוסכמות החברתיות שלנו". ועדת המעקב הודיעה כי תחסום מחרתיים את כביש 6 בשיירת מחאה שתיסע מכפר קרע לירושלים.