-
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

משרד הבריאות דורש לסגור את המסחר, שרים מתנגדים

לקראת כינוס הקבינט מחר, שרים בקבינט הקורונה דורשים לצמצם את המהלך, כך שיכלול רק את היישובים בהם התחלואה גבוהה. מחלוקות גם על סגירת מערכת החינוך בערים האדומות
גילי כהן
19 בדצמבר 2020
21:20

לקראת כינוס קבינט הקורונה מחר, משרד הבריאות דורש לסגור את המסחר בכל רחבי הארץ. ב"חדשות השבת" דווח הערב (שבת) כי שרים בקבינט הקורונה דורשים לצמצם את המהלך, כך שיכלול רק את היישובים בהם התחלואה גבוהה. 

עם זאת, במשרד הבריאות טוענים כי המחלה מפושטת באזורים רבים בישראל - יש יותר ממאה יישובים כתומים ואדומים. נוסף על כך, קיימת מחלוקת גם בנוגע למערכת החינוך. על פי ההגבלות המקוריות בתוכנית הריסון המהודק, מערכת החינוך תפסיק לפעול באותם יישובים, למעט גני הילדים. כעת ישנה דרישה לשנות זאת, כך שגם בתי הספר ימשיכו להיות פתוחים ביישובים האדומים והכתומים עד כיתות ד'.

במשרד הבריאות הודיעו מוקדם יותר היום כי החל ממחר כלל המדינות יוגדרו כאדומות, והשבים מהן יידרשו לשהות בבידוד של שבועיים, או לחילופין לבצע בדיקה ראשונה כשיגיעו לישראל ובדיקה שנייה כעבור תשעה ימים מרגע הנחיתה, ואם שתי הבדיקות יהיו שליליות יהיה ניתן לצאת מבידוד כעבור עשרה ימים. אתמול אובחנו 2,815 בני אדם עם קורונה מתוך כ-75 אלף בדיקות. שיעור הבדיקות החיוביות - 3.7%. הממוצע השבועי של מאומתים חדשים עומד על 2,385 - כמאה פחות מהרף שקבע משרד הבריאות להטלת מגבלות "ריסון מהודק".

תגיות:
קורונה