רימבה וצ'ין צ'ין
צילום: נעה טולדנו וחמודי אעראר

יצילו את המין הנכחד? סיפור האהבה של הטיגריסים בספארי

הטיגריסים הסומטריים רימבה וצ'ין צ'ין הפכו לזוג המלכותי של הספארי - בניגוד לכל הסיכויים. צ'ין צ'ין הגיעה לארץ מבריטניה, ונקבע כי לא תוכל להיות עם זכר באותה החצר
מיכל וסרמן
20 בדצמבר 2020
14:45

הטיגריסים הסומטריים רימבה וצ'ין צ'ין הפכו לזוג המלכותי של הספארי - בניגוד לכל הסיכויים. צ'ין צ'ין הטיגריסית הגיעה לארץ מבריטניה, לאחר שנאלצו למצוא לה בית חדש. רכז המין של הטיגריסים הסומטריים באירופה קבע שהיא לא תוכל לחיות עם זכר באותה החצר, ולכן לא הייתה כוונה להשאיר את השניים יחד לאורך זמן.

 רימבה וצ'ין צ'ין (צילום: נעה טולדנו וחמודי אעראר)

"מי שלבסוף בחר להתאחד היו דווקא הטיגריסים בעצמם" סיפרה שלי אלדד, מנהלת מחלקת הטורפים בספארי. "בשנה האחרונה שמנו לב להתעניינות המוגברת בין השניים, באיזשהו שלב לא יכולנו להתעלם מכך. לאחר מחשבות ותכנון מדוייק, ותחת הקפדה של כל הצוות המקצועי שנכח באזור, הטיגריסים שלנו אוחדו". 

השניים מרבים לשחק בחצר וצ'ין צ'ין אף מפגינה יותר אמון במטפליה. הטיגריסים הסומטריים נחשבים לתת המין הנכחד ביותר, כשנותרו מהם רק כ-500 פריטים בכל העולם. טיגריסים רבים ניצודים עד היום כספורט וגם כדי להשמש בפרווה ובאיברים שלהם להכנת תרופות מסוגים שונים. נוסף לציד, בתי הגידול של הטיגריסים נהרסים בשל כריתת יתר של יערות וצמצום שטחי המחייה שלהם.