שאול אמסטרדמסקי

בין טיסות מדובאי לריסון מהודק: הקורונה לא הולכת לשום מקום

פסטיבל החיסונים יצא לדרך אבל הקורונה לא נעלמה לשום מקום. איך הממשלה מטפלת במוקש הזה? נותנת לעשרות אלפים לחזור מדובאי בלי בידוד, ואז מדברת על לסגור הכל מחדש
שאול אמסטרדמסקי, פרשנות
20 בדצמבר 2020
21:39

אנחנו כל היום מדברים על חיסונים, חיסונים וחיסונים. זה הגיוני, זה סבבה, כל היום פסטיבל חיסונים. אבל רגע, הקורונה עדיין פה ותישאר איתנו עוד המון המון זמן. הבוקר, הבן שלי במין עיניים מתחננות כאלה אמר לי: "אבא, נכון שאתם עושים הכול בשביל שלא נצטרך לחזור ללמוד שוב בזום?". האמת היא שלא יכולתי להסתכל לו בעיניים ולהגיד לו: "אתה יודע? אנחנו עושים את הכול בשביל שלא תחזור לזום".

כי אנחנו לא. זוכרים את פרופסור סיגל סדצקי, מהגל הראשון? אז בגל הראשון, פרופסור סדצקי הייתה הפנים של הגישה שאמרה "חייבים לשבת בסגר עד שזה יעבור". אבל הינה, דווקא היא, היום בתוכנית "סדר יום" עם קרן נויבך בכאן רשת ב אמרה: אני מאמינה שאפשר לשמור על חלקים גדולים של מערכת החינוך פתוחים. אבל בתנאי שאנחנו עושים את זה בצורה מבוקרת. למשל, שאנחנו בודקים באופן קבוע ושיטתי את צוותי ההוראה בשביל לבדוק איפה הקורונה מתפשטת. כי היא מתפשטת, אי אפשר להכחיש את זה.

במקום זה מה? במקום זה הממשלה מתעסקת בשטויות. בלמנוע משבר דיפלומטי תאורטי עם דובאי ואיחוד האמירויות, ונתנה לעשרות אלפי אנשים לנסוע לדובאי, להתקהל, אולי לחטוף קורונה ולחזור לארץ בלי בידוד. את זה כן עשינו. לשמור על מערכת החינוך פתוחה, זה לא.

אז עכשיו דנים שוב באיך סוגרים את הכול מחדש. חבר'ה, החיסונים פה וזה משמח וזה מרגש באמת, בלי ציניות. אבל עד אז יש לנו עוד המון קורונה לעבור ביחד. אז בחייאת רבאק, בואו נפיק את הלקחים של הגל הראשון, בואו נלמד מהטעויות של הגל השני ולא פשוט נסגור הכול כי זה הדבר היחידי שאנחנו יודעים לעשות. די כבר עם הגישה הזו.