ח"כ איימן עודה חוסם את כביש 6, היום

המחאה נגד האלימות: יו"ר הרשימה המשותפת עודה חסם את כביש 6

שיירת כלי רכב יצאה מוואדי עארה לכיוון ירושלים בדרישה שהרשויות יטפלו באלימות ובפשיעה בחברה הערבית • ביום שישי נורו למוות שני אחים לאחר מרדף בין שתי מכוניות בבאקה אל גרביה. קודם לכן נורה קרוב משפחתם
ערן זינגר
21 בדצמבר 2020
10:17

שיירת כלי רכב יצאה היום (שני) מוואדי עארה לכיוון ירושלים במחאה על העדר טיפול הרשויות באלימות ובפשיעה בחברה הערבית. יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, שהשתתף במחאה צעד על כביש 6 וחסם את התנועה.

ח"כ מנסור עבאס תקף שלשום את ראש הממשלה בנימין נתניהו בתוכנית "חדשות השבת", ואמר: מאז הישיבה עם רה"מ נרצחו עוד 20 אנשים, ממתינים למימוש ההבטחה. ח"כ אחמד טיבי התייחס לארגוני הפשיעה בחברה הערבית, ואמר כי "ארגוני הפשע הם גידול סרטני בגופה של החברה הערבית. הפושעים בחברה הערבית הם בוגדים".


ביום שישי נרצחו מוחמד ואחמד שרקיה, שני אחים בני 33 ו-41 תושבי ג'ת, שנורו למוות לאחר מרדף בין שתי מכוניות. קודם לכן נורה קרוב משפחתם, אמיר אבו-חוסיין בן 25 בבאקה אל גרביה, הוא מת מפצעיו מאוחר יותר בבית החולים הלל יפה בחדרה. בהמשך אותו ערב בוצע אירוע ירי נוסף בבאקה אל גרביה, סמוך למסגד אל-נור. גבר שהיה במקום נורה ונפצע קשה ופונה לבית חולים.

ג'מיל אבו חוסיין, סבו של אחד הנרצחים, אמר ביום שישי בריאיון בכאן רשת ב: "כולם היו חברים של אמיר בבאקה אל גרביה. בחברה הערבית אומרים שרוצים לפתור את הבעיות, אבל לא משתפים פעולה - גם חברי הכנסת. אנשים מפחדים לדבר עם המשטרה".

תגיות:
אלימות