גדר ההפרדה בירושלים
הדס פרוש, פלאש 90

חברת הגיחון מאיימת להפסיק את הזרמת המים לשכונות העיר שמעבר לגדר ההפרדה

תאגיד המים של הבירה דורש ממשרד האוצר ורשות המים לחתום על הסכם חדש שיבטיח תקציב לאספקת המים לשכונות ופיצוי על הנזק הכספי שנגרם לחברה
סולימן מסוודה
21 בדצמבר 2020
11:17

פרסום ראשון: תאגיד המים של ירושלים, "הגיחון" מאיים להפסיק את אספקת המים לשכונות הערביות שמעבר לגדר ההפרדה במזרח העיר, אם לא ייחתם הסכם חדש עם משרד האוצר ורשות המים בסוף השנה. כך עולה ממכתב שהגיע הבוקר (שני) לידי כאן חדשות.

במכתב ששיגר יו"ר דירקטוריון הגיחון, אבי בלשניקוב, נכתב כי משרד האוצר מסרב לחתום על הסכם חדש שיבטיח את התקציב הנדרש לאספקת המים לשכונות שמעבר לגדר וכן פיצוי על הנזק הכספי שנגרם לחברה בשל היעדר תמורה לצריכה השוטפת של המים באותן שכונות. המכתב נשלח לראש המל"ל, ראש עיריית ירושלים וכן בכירי משרד האוצר ובהם ממלא מקום ראש אגף התקציבים והחשב הכללי באוצר. בלשניקוב מוסיף במכתב: "הבעיה שנוצרה מעבר לגדר אינה בעיה של חברת הגיחון והיא אינה אמורה או צריכה לממן אותה".

בכמה מהשכונות הערביות מעבר לגדר לא משלמים על מים בשל הסכמים שנחתמו בין אונר"א וירדן עם ישראל. ההפסדים של חברת הגיחון בשל אי התשלום נאמדים, לפי המכתב, בכ-24.5 מילון שקלים. בשכונות מעבר לגדר ההפרדה הנמצאות תחת שטחה המוניציפלי ובאחריותה של עיריית ירושלים, מתגוררים לפי ההערכות כשליש מתושבי ירושלים הערבים.