צילום: TPS

כדי למנוע ניגוד עניינים: חקירת החשד ליידוי אבנים לפני התאונה בבנימין - עברה למחוז אחר במשטרה

חקירת הפצועים בתאונה, שבה נהרג אהוביה סנדק בן ה-16, עברה ממחוז ש"י למחוז ת"א - כדי שהיחידה שחוקרת את יידוי האבנים לא תהיה זו שגם נחקרת במח"ש • נהג אוטובוס הותקף אמש בגז מדמיע ואבנים על ידי נערים בבת עין
כרמל דנגור
22 בדצמבר 2020
10:12

חקירת פצועי התאונה הקטלנית אתמול (שני) בבנימין, שבה נהרג אהוביה סנדק בן ה-16, בחשד ליידוי אבנים על רכב פלסטיני - הועברה ממחוז ש"י במשטרה למחוז תל אביב. זאת במטרה למנוע ניגוד עניינים, כך שהיחידה שחוקרת את הפצועים בתאונה לא תהיה אותה יחידה שנחקרת במחלקה לחקירות שוטרים, בעקבות התאונה שאירעה אחרי מרדף משטרתי.

עורך דינם של העצורים החשודים ביידוי אבנים, עדי קידר מארגון חוננו, מסר: "כולנו תקווה שהעברת התיק לידיים ניטרליות תוביל לשחרור הפצועים במהרה".

בתוך כך, נהג אוטובוס של אגד תעבורה הותקף אמש בגז מדמיע ואבנים על ידי נערים בבת עין. הנהג פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים הדסה עין כרם. טרם הוגשה תלונה במשטרה.

הנהג, בקו 662 (ירושלים-גוש עציון), נכנס ליישוב והותקף על ידי יושבי האוטובוס בגז מדמיע ובאבנים שיודו אליו מבחוץ. לדברי הנהג, אחד התוקפים איים עליו באקדח. "זה נראה כמהלך מתוכנן", אמר לכאן חדשות הנהג נורדין שאקראת והוסיף: "הנערים באוטובוס סימנו לאנשים שהמתינו לנו בתחנה בבת עין. כ-30 איש חיכו לי שם. במזל גדול הצלחתי לברוח".

"לא יכול להיות שנהגים יימצאו בסכנת חיים", אומרים בוועד העובדים של נהגי החברה. "מפעם לפעם אנחנו מתקרבים לרצח נהג. לא מדובר במעשה קונדס או בנערים, אלא באנשים מבוגרים ובמהלך מתוכנן, שבכוונתו למנוע מנהגים ערביים להיכנס ליישוב. אנחנו דורשים הצבת תחנה מחוץ ליישוב- מדובר בחיי אדם".

תחבורת האוטובוסים לבת עין הופסקה עד ליום רביעי. באיגוד ועדי התחבורה באיגוד "כוח לעובדים" שוקלים את צעדי המחאה במידה ולא תוצב תחנה מחוץ ליישוב. באיגוד מציינים כי אחת לחודש מתרחשת תקיפת נהגים בבת עין.

בריאיון לכאן רשת ב אמר הבוקר ח"כ בצלאל סמוטריץ' על מותו של הנער בן ה-16 מבית עין: "הדרישה היא שהאירוע יחקר עד תום. אסור לנגוח במכוון ברכב במהלך מרדף. יש תחושה שהמשטרה הורידה את כל הכפפות - מותר לעשות לנוער הגבעות כל מה שאסור בכל מקום אחר".

אמש נעצרו 50 מפגינים במחאה בעקבות מותו של סנדק מול המטה הארצי של המשטרה בירושלים. המוחים חסמו את הרכבת הקלה והכבישים באזור לסירוגין, חלקם אף ניסו לפרוץ למטה הארצי. כביש בר לב הסמוך למטה נחסם ונפתח לתנועה עם פיזור המחאה. העצורים שוחררו היום מבלי שהובאו לבית המשפט. חלק מהמעוכבים שוחררו בתנאים מגבילים של מעצר בית והרחקה מאזור ירושלים.