-

"עשה בה כבשלו והעביר אותה מיד ליד"

הוארך מעצרם של חמשת החשודים באונס הקבוצתי בדרום. המשטרה: "כל העבירות בוצעו תוך כדי ניצול מצב פיזי ונפשי, וגרמו לנערה לבצע מעשים חמורים"
איציק זוארץ
22 בדצמבר 2020
11:46

החשד לאונס קבוצתי בדרום: היום (שלישי) הוארך בשבעה ימים מעצרם של חמישה צעירים בשנות ה-20 לחייהם החשודים באונס בת ה-17. במרכז הפרשה עומד צעיר בן 20 מאשדוד, שהיה חבר של הנערה במשך כמה חודשים וחשוד כי שידל אותה לקיים יחסי מין עם חבריו. 

על פי החשד, הצעירים השקו את הנערה בסמים ואלכוהול, ואנסו אותה בזה אחר זה. כל זאת תוך שהם מתעדים זאת בטלפונים הניידים שלהם ומפיצים את הסרטונים ביניהם. 

במהלך הדיון בבית משפט השלום באשקלון אמר נציג המשטרה כי "מדובר בפרשייה של מעשים מגונים ובעילה שלא בהסכמה ומעשה סדום, שידול קטינה למעשה זנות, פרסום חומר תועבה ושידול לאלכוהול וסמים". עוד אמר כי "האירוע אירע לפני חצי שנה, כאשר כל העבירות בוצעו תוך כדי ניצול מצב פיזי ונפשי, וגרמו לנערה לבצע מעשים חמורים. זו פרשה רגישה ומסועפת. החשוד ניסה להסתיר ראיות והתנגד לשוטרים".

הנערה הגישה תלונה ב-16 בדצמבר. החשוד המרכזי טען בחקירתו: "היא אמרה לי שהיא בת 19. היו בינינו יחסים של חודש וחצי. רציתי לסיים את הקשר". חלקו בפרשה עיקרי למרות שלא אנס.

השופטת דורית בונדה: "הדוח מגולל את חלקו של כל אחד מהמעורבים. עיון מעמיק מעלה כי המשיב היה המנוע שמאחורי מסכת העבירות וחלקו דומיננטי. בו הכל התחיל. הוא הוביל את המהלכים ועמד מאחוריהם, נתן הוראות ואלו בוצעו בניגוד להסכמתה. התיאורים שלה קשים. בזה אחר זה בוצעו בה מעשים בניגוד לרצונה. מדובר בתיעוד ומעשים קשים כאשר כל אחד מהמעשים חמורים לכשעצמם. הקטינה הייתה בת זוגו והוא עשה בה כבשלו והעביר אותה מיד ליד".

החמישה, תושבי הדרום והצפון, נעצרו אתמול בחשד שביצעו אונס ועבירות מין חמורות בנערה בדירה באשקלון.