מתן חיסונים בבית החולים איכילוב
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

כדי להגביר את קצב ההתחסנות: בתי החולים יחלו לחסן החל מהשבוע הבא

במשרד הבריאות שוקלים להרחיב את שעות מתן החיסונים לקורונה גם לשעות הלילה • במכון ויצמן אומרים כי ישראל ניצבת כרגע במקום השני בעולם בשיעור המתחסנים לנפש • ראש תוכנית "מגן אבות ואמהות" לכאן רשת ב: "מרגע שנתחיל את המבצע בבתי האבות אני מקווה שתוך שבועיים נסיים את האירוע"
דקלה אהרן-שפרן ונוב ראובני
23 בדצמבר 2020
08:27
עודכן ב 15:20

בתי החולים יחלו לחסן את האוכלוסייה נגד קורונה, בנוסף לקופות החולים, החל מהשבוע הבא כדי להגביר את קצב החיסונים. כך הנחה היום (רביעי) משרד הבריאות. 

במשרד הבריאות שוקלים להרחיב את שעות מתן החיסונים לקורונה גם לשעות הלילה. המנהלת הרפואית של תוכנית "מגן ישראל" למאבק בקורונה, אורלי גרינפלד, אמרה היום לכאן רשת ב כי במשרד מבקשים להגיע למתן של כ-60 אלף חיסונים ביום, כולל בסופי שבוע.

בצוות החוקרים של מכון ויצמן אומרים כי ישראל ניצבת כרגע במקום השני בעולם בשיעור המתחסנים לנפש. פרופסור ערן סגל, העומד בראש צוות החוקרים, אמר לכאן חדשות כי קצב התקדמות של 60 אלף מתחסנים ביום עשוי להשפיע בצורה ניכרת על התחלואה הקשה מקורונה, מכיוון שיותר מ-90% מהתמותה היא בקרב בני 60 ומעלה וכ-75% מהתחלואה הקשה היא בקרב קבוצת הגיל הזאת.

עוד אמר פרופ' סגל כי לאור העובדה שיש כ-1.4 מיליון בני אדם בגילאי 60 ומעלה בישראל, בקצב הנוכחי ניתן לחסן את קבוצת הגיל הזאת בתוך כשלושה שבועות, ואם שבועיים אחרי המנה הראשונה תהיה השפעה על הורדת התחלואה -הדבר יכול להוריד פי 10 את התמותה מקורונה ובערך פי 4 את התחלואה הקשה.

ראש תוכנית "מגן אבות ואימהות" פרופסור נמרוד מימון אמר בריאיון לתוכנית סדר יום בכאן רשת ב כי "מרגע שנתחיל את המבצע בבתי האבות אני מקווה שתוך שבועיים נסיים את האירוע. שבועיים לאחר מבצע החיסונים נוכל לדעת שהקשישים מחוסנים. נוכל להסיר מגבלות והם יוכלו לפגוש את בני משפחותיהם".