לורן נוימן
צילום: טל ברוכיאל

בחירות העורכים - כאן 88 | 22.12.2020

עדכון אחרון - 22.12.2020
מערכת כאן
23 בדצמבר 2020
12:55

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

רועי דורון - אם לא אני לי את

אם לפני שהעולם עצר מלכת פקדתם הופעות ישראליות בטוח נתקלתם בבסיסט גבוה (מאוד), שנראה היה כאילו רודף אחריכם בכל הופעה. הלכתם לראות את ג'יין בורדו? רועי דורון עמד שם איתם על הבמה, הלכתם לראות את ג'ימבו ג'יי? רועי דורון היה לצידו כחלק מלהקת ספא, ירמי קפלן? גם שם, רביד פלוטניק? גם, והרשימה נמשכת. עכשיו אולי כי אין הופעות לרדוף אתכם בהן, דורון מתפנה לקריירת סולו עם שיר בכורה (בו הוא מנגן על כל הכלים, אמרנו סולו) שכמו יצא מפסקול השירים הישראלי בשנות ה-70. 

לורן נוימן - The Wind

לורן נוימן, שכבשה אותנו עם EP ראשון בהפקת תומר ישעיהו לפני שנתיים, חוזרת בשיר חדש אודות רגעים ראשונים של התאהבות שתמיד מלאים ברגשות מעורבים. “כתבתי על אהבה שהיום כבר רחוקה. על תחושות שהיו לי בלב”, כותבת לורן. היא שרה על אותה שמחה בלתי רגילה, התחושה הראשונית של התאהבות אך גם על חוסר הוודאות והפחדים המגיעים יחד איתה. הפחד מהתמסרות, הפחד לאבד הכל ברגע. “בסופו של דבר", היא מוסיפה, "התובנה של השיר היא שצריך ללכת תמיד עם מה שהלב רוצה, למרות הפחד והחששות”.

 

Arlo Parks - Hurt

היא עדיין לא בת 20, אלבום הבכורה שלה יצא ב-2021, אבל ארלו פארקס היא כבר אחד השמות הכי מעניינים ומרגשים שיצאו מאנגליה לאחרונה. היוצרת והמשוררת ילידת לונדון אולי מוכרת למאזיני כאן 88 מהשיר Green Eyes שהושמע אצלנו רבות לפני שכבש גם תחנות רדיו אחרות. רגע לפני שהאלבום יוצא אנחנו רוצים להרים לסינגל קודם שלה שמפגין את כל מנעד הסגנונות שלה: פולק, אינדי, פופ ונגיעות R&B. מוזמנים להכנס לעולמה ולהיכבש בקסמה.

Paul Mccartney - Winter Bird / When Winter Comes

שיאן הלהיטים, סר פול מקרטני לא רואה סיבה לעצור בגיל 78, לא שאנחנו מתלוננים. באלבומו ה-26, מקרטני מוסיף חלק שלישי לסדרת אלבומי הבית שלו. זה התחיל ב-1970 עם אלבום הבכורה שלו Mccartney, אחרי פירוק הלהקה האלומנית ההיא, הוא הסתגר בבית ויצר באופן עצמאי לחלוטין (לינדה נתנה כתף בקולות רקע). ב-1980 הוא חזר לקונספט עם McCartney II וכעת בהתאם לימי הקורונה הוא שוב הסתגר (הפעם הוא קיבל קצת עזרה מחברים אבל אל תהיו קטנוניים). השיר When Winter Comes שסוגר את האלבום החדש נכתב והוקלט לראשונה כבר בשנת 1992 עבור האלבום  Flaming Pie שהופק לצד ג'ף לין ומקרטני בידי הביטל החמישי, ג'ורג' מרטין. השיר נזנח ומקרטני גילה אותו מחדש כשעבד על ההוצאה המחודשת של Flaming Pie. הוא החליט שהשיר טוב מידי בכדי להיות "רק" בונוס בהוצאה מחודשת. לכן הוא כתב עבורו פתיח חדש בשם Winter Bird, שמתכתב עם שיר הפתיחה של "מקרטני 3" ובכך מצא דרך לשלב אותו באלבום החדש וטוב שכך.


פרוטוקול בחירות העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

למדור בחירות העורכים