זירת התאונה

הרג הנער במרדף המשטרתי: הנערים שהיו ברכב חשודים בגרימת מותו ברשלנות

עד כה הנערים נחקרו רק בחשד ליידוי אבנים לעבר רכב פלסטיני
איתי שיקמן וכרמל דנגור
23 בדצמבר 2020
15:43

הרג אהוביה סנדק בתאונה בבנימין: ארבעת הנערים הנוספים שהיו ברכב בזמן המרדף המשטרתי נחקרים בחשד לגרימת מותו ברשלנות של הנער בן ה-16, כך נודע היום (רביעי) לכאן חדשות. זאת במקביל לחקירה שבה פתחה המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) לאירוע. עד כה חבריו, שנפצעו גם הם בתאונה באורח בינוני וקל, נחקרו רק בחשד ליידוי אבנים לעבר רכב פלסטיני לפני המרדף המשטרתי שנגמר ליד כוכב השחר. אתמול ושלשום התקיימו ברחבי הארץ הפגנות מחאה על הרג הנער. עשרות מוחים נעצרו ועוכבו.

בבית החולים סיפרו הנערים לאחר התאונה כי ניידת המשטרה ניגחה את רכבם מאחור, ומעוצמת הפגיעה מכוניתם ירדה מהכביש וסנדק ז"ל נלכד תחתיה. חקירת הנערים הועברה אתמול ממחוז ש"י במשטרה למחוז תל אביב. זאת במטרה למנוע ניגוד עניינים, כך שהיחידה שחוקרת אותם בתאונה לא תהיה אותה יחידה שנחקרת במחלקה לחקירות שוטרים.

בריאיון לכאן רשת ב אמר אתמול חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' שניסה להגיע לזירת התאונה אך נבלם על ידי שוטרים במקום, כי "הדרישה היא שהאירוע ייחקר עד תום". לדבריו, "אסור לנגוח במכוון ברכב במהלך מרדף. יש תחושה שהמשטרה הורידה את כל הכפפות - מותר לעשות לנוער הגבעות כל מה שאסור בכל מקום אחר".

אמש נעצרו 50 מפגינים במחאה בעקבות מותו של סנדק מול המטה הארצי של המשטרה בירושלים. המוחים חסמו את הרכבת הקלה והכבישים באזור לסירוגין, חלקם אף ניסו לפרוץ למטה הארצי. כביש בר לב הסמוך למטה נחסם ונפתח לתנועה עם פיזור המחאה. העצורים שוחררו היום מבלי שהובאו לבית המשפט. חלק מהמעוכבים שוחררו בתנאים מגבילים של מעצר בית והרחקה מאזור ירושלים.