התעשייה האווירית
צילום: התעשייה האווירית

פרסום ראשון: התעשייה האווירית מעכבת תשלומים בהיקף של עשרות מיליוני שקלים

מתחילת דצמבר מעכבת החברה הממשלתית, כהחלטת הנהלה, תשלומים למאות ספקים על סחורות שסופקו לפני שלושה חודשים. הסיבה לעיכוב, על פי ההערכות: בעיות תזרימיות עקב הקפאת תקציבים על ידי משרד הבטחון
דנה ירקצי
23 בדצמבר 2020
17:12

בצל משבר הקורונה: מתחילת דצמבר מעכבת התעשייה האווירית תשלומים למאות ספקים על סחורות שסופקו לפני שלושה חודשים - כך פורסם היום (רביעי) בתוכנית "צבע הכסף" בכאן רשת ב. מדובר בתשלומי שוטף פלוס תשעים שהיו אמורים להיפרע בחודש הזה בשתי פעימות.

בתחילת החודש, התעשייה האווירית נימקה את אי התשלום בכך שיש בעיות במערכת. לאחר מכן הסבירו כי הם בודקים את הנושא, ובהמשך התחלף התירוץ לתקיפת הסייבר. כעת, משלא הגיע תשלום נוסף ב-15 לחודש, נמסר לספקים כי מדובר בהחלטת הנהלה, והם לא מוכנים לפרט מדוע יש עיכוב בביצוע התשלומים.

בעקבות האירוע, ספקים רבים פנו להתאחדות התעשיינים בעניין בבקשה שיסייעו להם לפתור את הסוגיה. בהודעה שנשלחה לספקים נכתב: "מסיבות שלא ניתן לפרט יש עיכוב בביצוע התשלומים. הנושא בבדיקה".

על פי ההערכות, הדבר קורה בגלל בעיות תזרימיות עקב הקפאת תקציבים על ידי משרד הבטחון. החברה כבר דיווחה בתוצאות הרבעון השלישי על תזרים שלילי של 188 מיליון דולר על חוב של לקוח מהותי שלא מהווה סיכון. מהתעשייה האווירית נמסר בתגובה כי החברה מטפלת להסדרת הנושא בהקדם וכי אינה מתייחסת ליחסיה עם לקוחותיה.