עפר שלח ורועי כהן

עפר שלח מקים מפלגה חדשה: "נתניהו חייב ללכת"

ח"כ מיש עתיד יקים את המפלגה עם רועי כהן נשיא ארגון העצמאים ויתפטר מהכנסת ביום ראשון • שלח במגעים עם ניסנקורן וחולדאי
יואב בורוביץ' וזאב קם
24 בדצמבר 2020
12:10
עודכן ב 12:36

חבר הכנסת עפר שלח פורש מיש עתיד ויקים מפלגה חדשה עם נשיא ארגון העצמאים רועי כהן. ביום ראשון הוא יגיש את התפטרותו מהכנסת. בהצהרה לתקשורת אמר היום (חמישי) שלח כי "נתניהו חייב ללכת. אני וחבריי נהיה חברים בכל ממשלה שתביא לקץ שלטונו ולא נהיה חלק מכל ממשלה שהוא בראשה. בימים הקרובים נציג נשים ושותפים נוספים שיצטרפו לרשימה".


שלח הוסיף כי "דרשתי מיאיר לפיד בחירות לראשות יש עתיד אך הוא סירב ומתמיד בסירובו. בשל כך אני נאלץ לעזוב את יש עתיד. הסירוב לשנות נושא בתוכו את זרעי הכישלון. אני מאמין בפתרונות כלכליים-חברתיים חדשים. אני מאמין בצורך הקיומי לסיים את השליטה על עם אחר".

שלח: "תמו ימי הפסילה של ציבורים שלמים כמו חרדים וערבים. הציבור החרדי הוא שותף. הציבור הערבי חי בתוכנו. יש בינינו חילוקי דעות קשים על זהות המדינה אך הוא שותף. קולו לגיטימי וקולו יישמע". 

כהן אמר בהצהרה כי "הכול כאן מושתת על שיקולים פוליטיים ושיקולים צרים אחרים". כהן הוסיף כי "הייתי בשטח וראיתי איך אנשים נשברים. הסגר הכללי הוא תולדה של הפקרות הממשלה. והכי גרוע - לאף אחד בממשלה לא אכפת".

שלח במגעים גם עם שר המשפטים אבי ניסנקורן וראש עיריית תל אביב רון חולדאי, כך פורסם היום בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב. בין השלושה מתקיימות שיחות על ריצה משותפת. נכון לעכשיו ישנו חוסר הסכמה בין השלושה מי מביניהם יעמוד בראש המפלגה. שלח, חולדאי וניסנקורן סירבו להגיב. בד בבד, שלח צפוי למסור בקרוב הצהרה לתקשורת. 

חברות במבחן: שלח ולפיד כבר לא מחזיקים ידיים | פרשנות, יואב קרקובסקי

יו"ר יש עתיד, חבר הכנסת יאיר לפיד, איחל לשלח הצלחה בהמשך דרכו. לפיד כתב בטוויטר כי הוא "מודה לו על שיתוף הפעולה בתשע השנים האחרונות".

לפני כשלושה חודשים בריאיון לכאן רשת ב אמר שלח כי הסקרים מלמדים ש"בסיטואציה הנוכחית, יש עתיד בראשות יאיר לפיד לא תצליח להוות אלטרנטיבה שלטונית". שלח, שדרש להתמודד מולו בבחירות מקדימות למפלגה, הוסיף כי "לפיד הבטיח לעצמו את ראשות המפלגה עד הכנסת ה-26 במהלך שאף אחד לא ידע עליו". לדבריו, "הטיעון שלו נגד קיום בחירות מקדימות לראשות המפלגה, כאילו טמונה בהן סכנה לשחיתות, לא נוגע לעניין".