חיוסנים בבתי החולים שערי צדק
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אדלשטיין: נערכים למתן חיסונים גם בשבתות

בהודעת לשכת משרד הבריאות נמסר כי השר אדלשטיין הנחה לפעול למתן חיסונים 24/7, ולהגיע ליותר מ-100 אלף חיסונים ביום
קטי דור
24 בדצמבר 2020
21:29

לשכת שר הבריאות הודיעה הערב (חמישי) כי השר יולי אדלשטיין הנחה את מנכ"ל המשרד פרופסור חזי לוי לפעול למתן חיסונים גם בלילות ובשבתות, ולהגיע לקצב של יותר מ-100 אלף חיסונים ביום. "בימים האחרונים אותרו מוטציות שמדביקות בקצב מהיר וחריג שטרם פגשנו ואנחנו נמצאים במרדף נגד הזמן. ככל שנחסן יותר אזרחים ובקצב מהיר נחסוך בחיי אדם", נמסר בהודעת משרד הבריאות.

אתמול דווח כי בתי החולים יחלו החל מהשבוע הבא לחסן את האוכלוסייה, בנוסף לקופות החולים, כדי להגביר את קצב החיסונים. בחדשות הערב בכאן 11 דווח היום כי מנהלי קופות החולים מותחים ביקורת על ההחלטה.

בכירים בקופות אומרים כי לתת לבתי חולים לחסן מטופלים בריאים של הקופה "זה גימיק ויחסי ציבור", ומוסיפים כי הקופות יכולות להגיע בשבוע הבא לקצב חיסונים של 120 אלף בני אדם ביום. מנכ"לית קופת חולים מאוחדת סיגל רגב רוזנברג אמרה היום לכאן חדשות כי "בתי החולים זה לא מקום לחיסונים. צריך לעקוב אחרי המטופלים, תופעות לוואי, לתעד בתיק הרפואי כל חיסון, זה לא צעד נכון ומראה על חוסר אמון בקופות החולים".

בתוך כך, במבצע חיסונים שנערך היום בבית הדיור המוגן אחוזת פולג בתל יצחק חוסנו גם יותר מ-150 צעירים, שהוזמנו על ידי אחד מאנשי האחוזה במטרה לנצל את מנות החיסון שנותרו. כך פורסם היום בחדשות הערב בכאן 11. בין הצעירים שהוזמנו להתחסן - מקורבים מהיישוב תל יצחק ויישובים סמוכים. 

אחד מהמתחסנות אמרה לכאן חדשות: ״היו הרבה שבאו והיו איתנו רק צעירים. הזמינו אותנו בקבוצת הווטסאפ פה״. גורם שאישר את הפרטים ציין כי ״זה צפוי לקרות עוד הרבה. אסור לשנע את החיסונים על פי החלטת משרד הבריאות, ולכן כשיישארו חיסונים כמו במקומות כאלה - ינצלו זאת להזמין אנשים להתחסן גם ללא תור וללא תנאי הגיל הנדרשים כעת״.