אהוביה סנדק ז"ל וזירת התהפכות הרכב
צילומים: סוכנות תצפית

צוות חקירה משותף למח"ש ולמשטרה יחקור את הרג אהוביה סנדק

גם אתמול הפגינו מאות בני אדם בירושלים על מות הנער בן ה-16 במרדף המשטרתי
כרמל דנגור
24 בדצמבר 2020
23:30
עודכן ב 08:46

הרג הנער אהוביה סנדק במרדף משטרתי: המשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים החליט להקים צוות חקירה משותף למחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) ולמשטרה, שיחקור את שלב התאונה והתהפכות הרכב שכתוצאה ממנה נהרג סנדק בן ה-16. כך הודיעה אתמול (חמישי) פרקליטות המדינה.

מח"ש חקרה אתמולבאזהרה ארבעה שוטרים שהיו מעורבים בתאונה ונגבו עדויות משוטרים נוספים, במקביל לחקירת האירוע כולו על ידי ימ"ר תל אביב במשטרה. "מח"ש מקיימת חקירה מעמיקה, יסודית ומקיפה", נכתב בהודעתה.

לדברי הפרקליטות, הצוות המשותף הוקם "מאחר שישנם היבטים באירוע בהם חשודים אזרחים ושוטרים, כאשר יש צורך למצות את שני כיווני החקירה ולא ניתן להפריד באופן מלאכותי בין האירועים. כמו כן, לא ניתן בנסיבות המקרה להמתין עד לסיומה ומיצויה של אחת החקירות כדי למצות את החקירה האחרת, שכן התשתית הראייתית היא אחת והדברים קשורים זה בזה". המשנה לפרקליט המדינה אף הורה לתת קדימות ברורה לפעולות החקירה שנדרשות לחקירת החשד כלפי השוטרים.

עוד נכתב בהודעת הפרקליטות כי "מחומר החקירה שנאסף עד כה עולה כי תחילתו של האירוע בחשד לפיו מספר חשודים השליכו אבנים על פלסטינים בכביש סמוך לגוש עציון. לאחר שהבחינו בניידת משטרה, החלו החשודים להימלט. במהלך מרדף משטרתי, בשלב מסוים, נוצר מגע בין הרכב המשטרתי לבין רכבם של החשודים. רכבם של החשודים התהפך והמנוח מצא את מותו".

גם אתמול הפגינו מאות בני אדם בירושלים במחאה על מותו של הנער ליד צומת רימונים, סמוך לכוכב השחר. המפגינים חסמו את ציר הרכבת הקלה ברחוב יפו. עשרות מהם המשיכו משם אל המטה הארצי של המשטרה. המשטרה עצרה או עיכבה 37 מוחים בגין הפרות סדר, 19 שוחררו והשאר יובאו לדיון בעניינם בבית משפט השלום בירושלים.