ניסיונות יירוט התקיפה באזור מסיאף, הלילה
צילום: סוכנות הידיעות הסורית

דיווחים בסוריה: ישראל ירתה טילים למערב המדינה מצפון לבנון

לפי מקור בצבא סוריה: התקיפה בוצעה מאזור טריפולי שבצפון לבנון, ומערכות ההגנה האווירית הסוריות הצליחו להפיל את רוב הטילים שנורו • לפי סוכנות הידיעות הסורית, יעד התקיפה הוא "המרכז למחקרים מדעיים" שבאזור מסיאף • מרכז המעקב הסורי: 6 הרוגים בתקיפה המיוחסת לישראל
עומרי חיים
25 בדצמבר 2020
01:31
עודכן ב 09:35

סוכנות הידיעות הסורית דיווחה כי ישראל ביצעה הלילה (שישי) בשעה 1:00 תקיפה באזור מסיאף שבמערב המדינה. מרכז המעקב הסורי דווח הבוקר כי בתקיפה נהרגו שישה פעילים שאינם סורים. מקור בצבא סוריה מסר כי התקיפה בוצעה מאזור טריפולי שבצפון לבנון, וכי מערכות ההגנה האווירית הסוריות הצליחו להפיל את רוב הטילים שנורו. 

בתחנת רדיו המזוהה עם המשטר הסורי דווח כי יעד התקיפה הוא "המרכז למחקרים מדעיים" השוכן באזור - מקום שעל פי פרסומים כבר הותקף בעבר בפעולות שיוחסו לישראל. על פי הדיווחים, הפיצוצים נשמעו במרכז סוריה. כלי תקשורת לבנוניים אף דיווחו על שמיעת מטוסים בשמי המדינה.

לפני חודש בדיוק ישראל תקפה יעדי התבססות של חיזבאללה בגולן. המטרות שהותקפו היו של ארגון הטרור הלבנוני ושל צבא סוריה, שמארח את אנשי חיזבאללה בעמדותיו, וכן מחסני נשק של מיליציות פרו-איראניות. שמונה פעילים סוריים של המיליציות נהרגו בתקיפות.

שבוע קודם לכן תקף צה"ל מטרות סוריות ואיראניות בתגובה להנחת המטענים מצדו הישראלי של הגבול.