-
צילום: אי-פי

האם יחסנו בשבתות וכמה התחסנו עד כה? כל מה שצריך לדעת

כ-210 אלף התחסנו בישראל, היעד של משרד הבריאות - 100 אלף חיסונים ביום. וגם - התשובות לכל השאלות החשובות שקשורות לחיסון
מערכת כאן חדשות
25 בדצמבר 2020
09:51

משרד הבריאות עדכן הבוקר (שישי) שכ-210 אלף בני אדם התחסנו כבר לנגיף קורונה, מתוכם 74 אלף חוסנו ביום אחד - אתמול. שר הבריאות יולי אדלשטיין כבר הכריז - "מתכוונים להגביר את הקצב". על אף שחגיגת החיסונים הורגשה השבוע בישראל, סקרים שפורסמו מראים שרק רבע מהישראלים מוכנים להתחסן נגד קורונה כבר עכשיו.

אז איך בכל זאת מפיגים את החששות מהחיסון? הווירולוג והמרצה, ד"ר אורן קובילר, עונה על כל השאלות - איך הנגיף עובד, מאיפה הגיעה השמועה על בעיות פוריות, מתי יחסנו ילדים ומה יותר מסוכן - לחלות או להתחסן? 

כל התשובות - "בהסכת עוד יום" 

ובזמן שקופות החולים עובדות במרץ, שר הבריאות הנחה את מנכ"ל משרדו להיערך לחיסונים גם בלילות ובשבתות, ולהגיע לקצב של יותר מ-100 אלף מתחסנים ביום. המטרה של המשרד - לחסן כמה שיותר אנשים לפני שהזן החדש של הקורונה יתפשט בישראל. 

גם בתי החולים צפויים להתחיל לחסן בתחילת השבוע, נוסף על קופות החולים, כדי לעמוד ביעד החיסונים. ההחלטה הזו גררה ביקורת השבוע מצד מנהלי קופות החולים שטוענים - "זה גימיק ויחסי ציבור". בכירים בקופות מסבירים כי הם יכולים להגיע לקצב חיסונים של כ-120 אלף בני אדם ביום. 

ויש גם קומבינות - במבצע חיסונים שנערך אתמול בבית הדיור המוגן אחוזת פולג בתל יצחק חוסנו גם יותר מ-150 צעירים, שהוזמנו על ידי אחד מאנשי האחוזה במטרה לנצל את מנות החיסון שנותרו. בין הצעירים שהוזמנו להתחסן - מקורבים מהיישוב תל יצחק ויישובים סמוכים. 

גורם שאישר את הפרטים אמר כי "זה צפוי לקרות עוד הרבה". הוא הסביר כי "אסור לשנע את החיסונים על פי החלטת משרד הבריאות, ולכן כשיישארו חיסונים כמו במקומות כאלה - ינצלו זאת כדי להזמין אנשים להתחסן גם ללא תור וללא תנאי הגיל הנדרשים כעת".